^ Наверх

Палаци

Отроківська резиденція графа Ігнація Сцібор-Мархоцького
Адреса: с. Отро́ків, Новоушицький район

Отроківська резиденція графа Ігнація Сцібор-МархоцькогоУ селі Отроків у вісімнадцятому столітті була зведена садиба для багатого поміщика і магната І. Сцибор-Мархоцького, відомого також як засновника Мінковецкої держави. Основою для зведення нового палацу служив Отроківський замок, побудований століттям раніше.

Докладніше...

Джерело: 1. Отроківська резиденція графа Миньковецької держави. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:http://kampod.at.ua/publ/turizm/istorichni_miscja/otrokivska_rezidencija_grafa_minkoveckoji_derzhavi/18-1-0-733 . 2. Маловідомі замки Хмельницької області: Чому розкішні палаци перетворились на руїни - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://vsviti.com.ua/places/73536


Палац в Адамполі
Адреса: с.Адампіль, Хмельницький район

Палац в АдамполіЗа місцевими переказами архітектором палацу був той самий, хто запроектував палац в Ілляшівці. Палац в Aдамполі був запроектований у вигляді підкови, але в ході побудови проект палацу був зміненний.

Докладніше...

Джерело: Палац в Адамполі. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Палац_в_Адамполі


Палац Гіжицьких (Брага)
Адреса: с.Брага Хмельницька область

Палац Гіжицьких (Брага)Палац був розташований по середині величезного парку на березі р. Дністер. З палацу був чудовий вигляд на Хотинську фортецю. В парку знаходилися гетьманські вали.

Докладніше...

Джерело: Палац Гіжицьких (Брага). - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Палац_Гіжицьких_(Брага)


Палац Грабянок
Адреса: с.Остапківці, Хмельницький район

Палац ГрабянокВ Остапківцях був замок Гербуртів або Стадніцьких. За Терези Стадніцькоі він був частково розібраний і перебудований на палац. При палаці були: парк, оранжерея, різні будинки житлового та господарського призначення. Від замку залишилася велика зала «Кам`янна» і кілька менших.

Докладніше...

Джерело: Палац Грабянок. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Палац_Грабянок.


Палац Журовських (Лісоводи)
Адреса: с.Лісоводи, Городоцький район

Палац Журовських (Лісоводи)Палац був збудований наприкінці 18 ст. Це був двоповерховий будинок з ґанком. Ґанок підпирали чотири колони, які увінчував трикутний причілок.

Докладніше...

Джерело: Палац Журовських (Лісоводи).- [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Палац_Журовських_(Лісоводи)


Палац Косельських (Віньківці)
Адреса: с.Віньківці, Віньковецький район

Палац Косельських (Віньківці)Архітектор палацу не відомий, з 18 ст. залишилися два малюнки Наполеона Орди. Палац був закладений на узгір`ї, головний фасад палацу був дворівневий, а тильний — трирівневий. Нижній поверх становила аркадова галерея з терасами наверху.

Докладніше...

Джерело: Палац Косельських (Віньківці).- [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Палац_Косельських_(Віньківці).


Палац Красінських (Дунаївці)
Адреса: Дунаївці,

Палац Красінських (Дунаївці)У різні часи поселення належало Потоцьким, Станіславським, Конецпольським та іншим магнатам. Близько 1782 року у Потоцьких маєток у Дунаївцях купив опіногурський староста Ян Красінський (1756–1790) і оселився тут зі своєю дружиною Антоніною (в дівочості Чацькою).

Докладніше...

Джерело: Палац Красінських (Дунаївці). - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Палац_Красінських_(Дунаївці) . Замки та храми України. Дунаївці. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://www.castles.com.ua/dunaivtsi.html .


Палац Маковецьких (Михайлівка)
Адреса: с.Михайлівка, Дунаєвецький район

Палац Маковецьких (Михайлівка) У 1848 році в Михайлівці мешкав син Нарциса Миколай. Він збудував тут оранжерею, старий парк переробив на англійський парк. А самі помешкання розбудував і перебудував в палац.

Докладніше...

Джерело: Палац Маковецьких (Михайлівка).- [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Палац_Маковецьких_(Михайлівка)


Палац Мордвинова
Адреса: с Тарноруда, Волочиський район

Палац МордвиноваПереїхавши до Тарноруди, Мордвинов збудував на березі Збруча житловий двоповерховий палац з червоної цегли. По боках будівлю прикрашали вежі, увінчані шпилями, що робило палац схожим на замок.

Докладніше...

Джерело: Тарноруда. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://www.tarnoruda.org.ua/tarnoruda/ . Палац Мордвинова. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Палац_Мордвинова


Палац Орловських (Маліївці)
Адреса: с Маліївці, Дунаєвецького району

Палац Орловських (Маліївці) Палац збудований у 1788 році графом Яном Онуфрієм Орловським за участю італійського архітектора Доменіко Мерліні, а парк навколо палацу закладено паркобудівничим Діонісієм Мак-Клером і садівника Д. Клігера. Палац постав у стилі раннього французького класицизму, а в його основу покладено класицистичну концепцію архітектора А. Палладіо з використанням стиля французьких резиденцій часів Людовика XVI. Палац збудовано прямокутним у плані із блоків місцевого пісковику, які згодом потемніли від часу. Оскільки палац розташовано на косогорі, з парадної (північної) сторони від має два поверхи, а з паркової (південної) - триповерховий.

Докладніше...

Джерело: Байдак Ігор. Маліївці-куточок раю на Поділлі.// Байдак І.М. Стежками рідного краю: Історико-архітектурні пам’ятки Хмельниччини. – Хмельницький, 2008. – С.103-106. Палац Орловських (Маліївці). - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Палац_Орловських_(Маліївці). Бондаренко Андрій. Маліївці. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://andy-travel.com.ua/maliyivci .