^ Наверх

Про нас


ШАНОВНІ ВІДВІДУВАЧІ!  РАДІ ВІТАТИ ВАС НА САЙТІ  ПРОЄКТУ „ІНТЕРАКТИВНА КУЛЬТУРНО-ТУРИСТИЧНА МАПА ХМЕЛЬНИЧЧИНИ”!

 

      Цей сайт створено учнями гімназії №2 м.Хмельницького зі статусом "Асоційована школа ЮНЕСКО", учасниками гуртка «Історичне краєзнавство», що при Хмельницькому міському центрі краєзнавства, туризму та екскурсій учнівської молоді,  в рамках  освітньої  програми «Історія моєї громади. Минуле  для спільного майбутнього»  та у межах проєкту «Конкурс з історії в Білорусії, Грузії, Молдові та Україні».

АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОЕКТУ

     На сьогодні в умовах адміністративної реформи та зростання ролі місцевого самоврядування в Україні актуалізуються питання економічного, соціального та культурного розвитку місцевих громад. Відтак зростає роль локальної історико-культурної спадщини як одного з механізмів розвитку місцевих громад, платформи для консолідації й інтеграції спільноти.Перед місцевими освітянами, музейниками, громадськими діячами актуалізується завдання по роботі з історико-культурним надбанням у місцевій громаді. Сучасні культуроохоронні технології, проведення історичних досліджень, збереження об’єктів спадщини, організація ефективної роботи місцевих музеїв, популяризація історичного минулого, «брендування» спадщини як інструмента капіталізації середовища, розробка туристичних маршрутів  тощо – усе це становить потужний потеціал не тільки для формування локальної, регіональної та національної  ідентичності  членів місцевої громади, але й для її економічного розвитку.

    Найважливішим завданням є  підготовка молодого покоління до самореалізації  у майбутньому шляхом залучення до роботи з історико-культурною спадщиною рідного краю.

 

ЧОМУ МИ СТВОРИЛИ ЦЕЙ САЙТ?

     Хмельниччина - край унікальної і самобутньої культури. Загальна кількість пам'яток археології, історії, архітектури, містобудування і монументального мистецтва у Хмельницькій області складає 2015 одиниць. На державному обліку перебуває  387  пам'яток архітектури і містобудування.

Туристичний потенціал Хмельниччини включає мальовничу природу (річка Дністер, Товтри, ліси та озера на півночі області), мінеральні води (води «Нафтуся», води Миргородського типу та радонові), історичну й архітектурну спадщину (м. Кам’янець-Подільський, селище Меджибіж,                  с. Самчики), санаторії для медичного лікування і відновлення здоров’я.

На Хмельниччині існує 269 природоохоронних зон і об’єктів: 198 пам’яток  природи (4 державного значення), ботанічний сад у м. Кам’янці-Подільському,  24 парки,  яким присвоєно статус пам’яток природи паркового мистецтва (у тому числі 8 – державного значення), 7 природних заповідників, 39 заказників (із них 15 – державні) та одна пам’ятка ЮНЕСКО

     Визначними туристичними місцями області є: Національний природній парк «Подільські Товтри», Національний історико-культурний заповідник «Кам’янець», державні історико-культурні заповідники «Товтри» і «Самчики». Також існують цікаві історичні об’єкти (у населених пунктах Сутківці, Антоніни, Губин, Ізяслав, Гриців, Зіньків, Старокостянтинів, Пилява, Жванчик, Сатанів, Іванківці тощо), ряд санаторно-курортних закладів і центрів відновлення здоров’я на базі мінеральних вод.

    Вже два десятиліття наше місто Хмельницький для гостей асоціюється у переважній більшості лише як місто із потужним речовим ринком. Проте, сьогодні у місті існує багато привабливих для туристів об’єктів від  культурно-історичних до розважальних. Зокрема, це  унікальний фотомузей,  неповторні ігрові комплекси з металевих монументально-просторових скульптур Миколи Мазура для дозвілля з дітьми; унікальні пам’ятники, мурали, креативні локації для молоді, квест-кімнати, Аквапарк та багато іншого.

   Проте, на сьогодні не існує єдиного інтернет-ресурсу, на якому містився б  короткий опис цих важливих туристичних об’єктів міста Хмельницького та  Хмельницької області, також практично не можливо знайти ці об’єкти  на інтерактивній туристичній мапі.

 

    МЕТА НАШОГО ПРОЄКТУ

використовуючи можливості Google Maps створити інтерактивні мапи Хмельницького та Хмельницької області, з нанесенням на них пам’яток історико-культурної спадщини;

здійснити  короткі та докладніші описи до об’єктів, нанесених на мапи;

розробити цікаві туристичні маршрути по місту Хмельницькому та Хмельницькій області; з

робити історію громади цікавою та інтерактивною;

сприяти підвищенню інтересу молоді до історії свого міста та області;

популяризувати туристичну привабливість Хмельниччини;  

згуртувати соціально - активну молодь  та розвинути волонтерський туристичний рух на Хмельниччині, побудований на засадах збору та розташування на інтерактивній мапі Хмельниччини  цікавих туристичних об'єктів$

 створити ресурс, який сприятиме активній комунікації між міськими та сільськими громадами.

ЗАВДАННЯ ПРОЄКТУ

 • Створення ініціативної групи проєкту.
 • Розробка основних завдань, планування роботи та розподіл обов’язків між усіма дослідниками групи.
 • Збір інформації, проведення історичних досліджень (фото, відеоряду, інформаційних сторінок, презентаційних виступів).
 • Координування діяльності учасників проєкту, аналіз досліджень.
 • Розташування інформації на сайті.
 • Створення цікавих туристичних маршрутів містом та областю.
 • Створення  сайту „Інтерактивна культурно-туристична мапа Хмельниччини”.
 • Проведення дослідницьких експедицій містом та областю.
 • Наповнення інтерактивної мапи Хмельницького короткими  (на українській, англійській, німецькій мовах)  та докладнішими(на українській) описами культурно-туристичних пам'яток міста та області.
 • Презентація готового продукту проєкту  в  засобах  ЗМІ,  групах «Вайбер», соціальних мережах та вінформаційному просторі.
 • Підготовка  екскурсоводів по розроблених маршрутах.
 • Перевірка валідності роботи сайту.

ПРО НАШУ КОМАНДУ

 

КЕРІВНИК ПРОЄКТУ (ТЬЮТОР):

Степанова Оксана Володимирівна -  вчитель  історії, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель гімназії №2 м. Хмельницького зі статусом „Асоційована школа ЮНЕСКО”. Керівник команд та учасник міжнародних, всеукраїнських та загальноміських проектів, учасник освітньої  програми «Історія моєї громади. Минуле для спільного майбутнього»  у межах проекту «Конкурс з історії в Білорусії, Грузії, Молдові та Україні» у 2017-2018 рр.

 УЧАСНИКИ НАШОЇ КОМАНДИ:

АВСІЄВИЧ ВОЛОДИМИР -  розробник сайту, гордість гімназії №2, переможець  ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, переможець предметних олімпіад з фізики та математики;

ПОТУРНЯК АНАСТАСІЯ та СМОЛЯР ВІКТОРІЯ  - фотографи та автори маршрутів, переможці щорічних фотоконкурсів «Хмельницький крізь об’єктив»;

ЛІСОВА ВІКТОРІЯ та  БУНЯК ВАЛЕРІЯ - перекладачі основної інформації на англійську та німецьку мови, автори маршрутів, переможці предметних олімпіад з іноземних мов;

СИС ЮЛІЯ, ГОНЧАР ІВАН, КОВАЛЬ ДМИТРО, СТЕЦЮК ІННА, ФЕРТЮК МАКСИМ – дослідники  історичної та культурної спадщини міста Хмельницького та області, автори туристичних маршрутів, переможці предметних олімпіад, активні учасники учнівського самоврядування, кур’єри ЮНЕСКО.

НАШІ ПАРТНЕРИ ТА КОНСУЛЬТАНТИ:

Партнер

Контактна особа + контактні дані

Роль у проекту

Керівник

Степанова Оксана Володимирівна, вчитель історії гімназії №2 м.Хмельницького

Організатор. Керівник проекту

партнер,консультант

Хмельницька обласна наукової універсальної бібліотеки . Директор Чабан Катерина Анатоліївна.Борейко Валентина Миколаївна – завідувач відділу краєзнавства Хмельницької обласної наукової універсальної бібліотеки. Ярмолюк Анжела Григорівна – старший бібліограф Хмельницької обласної наукової універсальної бібліотеки.

 Надання джерел для опису об’єктів культурно-туристичної спадщини. Сприяння у взаємодії з громадою щодо популяризації об’єктів. 

партнер,консультант

Хмельницька міська центральна бібліотека. Директор Козицька Тамара Степанівна 

 Надання джерел для опису об’єктів культурно-туристичної спадщини. Сприяння у взаємодії з громадою щодо популяризації об’єктів. 

партнер, консультант

Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва. Директор Таньчук Тамара Миколаївна. Романюк Леся Василівна – провідний фахівець Хмельницької обласної  юнацької бібліотеки.

 

 

Надання джерел для опису об’єктів культурно-туристичної спадщини. Сприяння у взаємодії з громадою щодо популяризації об’єктів. 

партнер

Управління культкри та туризму Хмельницької міської ради. Заступник начальника управління Шевченко Світлана Іванівна.

 Сприяння у взаємодії з громадою щодо популяризації об’єктів. Сприяння у створенні  волонтерського загону учнів - екскурсоводів при музеї історії міста Хмельницького.

партнер

Телерадіо компанія «Місто»

 Сприяння у взаємодії з громадою щодо популяризації об’єктів..

партнер

Телерадіо компанія «Ексклюзив»

Вікторіч Земба – кореспондент. 

 Сприяння у взаємодії з громадою щодо популяризації об’єктів..

партнер

Телерадіо компанія «Поділля центр»

 Сприяння у взаємодії з громадою щодо популяризації об’єктів..

партнер, консультант

Хмельницький обласний краєзнавчий музей. Мельничук Оксана Анатоліївна – завідувач науково-масового відділу Хмельницького обласного краєзнавчого музею.

Сприяння у пошуку джерел для опису об’єктів культурно-туристичної спадщини  в Хмельницькій області

партнер, консультант

Музей історії міста Хмельницького. Барабаш Галина Іванівна – директор.

 

 Сприяння у пошуку джерел для опису об’єктів культурно-туристичної спадщини  в Хмельницькій області

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЖИТТЄВІ КОМПЕТЕНЦІЇ, ЯКІ МИ ОТРИМАЛИ ПІД ЧАС РЕАЛІЗАЦІЇ ЦЬОГО ПРОЄКТУ:

 • Вміння працювати у команді;
 • Планувати свою роботу;
 • Аналізувати ти співвставляти різні джерела інформації;
 • Навики соціальної взаємодії;
 • Критичного аналізу результатів своєї роботи;
 • Навики генерації  та реалізації нових ідей;
 • Прагнення отримати якісний кінцевий продукт.

 

Про події (презентація проєкту, проведення дослідницьких експедицій, зустрічів з партнерами, екскурсій) ви можете дізнатися на нашій сторінці у Фейсбуці:

 https://www.facebook.com/turistmapa/?ref=bookmarks .

ВІДЕО ПРО НАС 

Телеканал «Місто»: https://www.youtube.com/watch?v=a7S14xH_O1Q&feature=share

https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=VXWHxX4aen0 

Телеканал «ТВ7+» у прогамі «Ранок на Сніданок»

https://www.facebook.com/groups/ranoknasnidanok/permalink/596727444007349/ 

Телеканал Ексклюзив

 https://www.youtube.com/watch?v=la3pMX94hRg 

ХОДТРК "Поділля - центр"  на ранковому ефірі з Андрієм Мацейко та Людмилою Коваль

https://www.facebook.com/andriy.matseyko?hc_ref=ARTnGtIfuc0M1diXyOUYCm8Jkl3Hsf_4lWTPX7b7rq9VD9QjvNyN8RX5M9lJMUAvAmE .

    За період 2018-2020 рр. ми реалізували такі проєкти, як 

 «Хмельницький:історії, що об’єднують» та  «Креативні екскурсоводи».

 

З 2020 року наша команда поповнилася новими учасниками, які розробляють та проводять тематичні екскурсії та квести містом Хмельницький. 

У 2020-2021 рр. ми запланували реалізувати  новий проєкт «Точка на карті, що оживає»  в рамках проєкт ConnectED.  Цей проєкт допоможе дітям та дорослим досліджувати історію рідного краю, створюватиме промоцію міст для туристів, об’єднає представників музеїв, виставкових центрів, бібліотек, культурних осередків, діаспор, освітніх закладів та вишів трьох міст.

Проєкт ConnectED реалізується за фінансової підтримки програми «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), агентства з міжнародного розвитку США (USAID Ukraine – USAID Україна) та у партнерстві з ГО Центр Інноваційної Освіти “Про.Світ”.

Будемо вдячні за підтрмку проєкту «Точка на карті, що оживає» за покликом: https://gof.org.ua/campaigns/tochka-na-karti/https://gof.org.ua/campaigns/tochka-na-karti/

 

НАШІ КОНТАКТИ: stepanovaxv@gmail.com, turmapa@ukr.net  

Для замовлення екскурсій набирайте: 380982530048.