^ Наверх


  Фестивалі Хмельниччини очікують  туристів!

   Щорічно у багатьох містах світу проводиться безліч великих фестивалів та свят, які приваблюють не тільки величезну кількість місцевих жителів, але й безліч туристів. Воно й зрозуміло, адже важко придумати кращий спосіб повністю перейнятися атмосферою та культурою країни, ніж побувати на традиційному святі. Деякі з них не тільки дивують масштабами, але й своєю незвичайністю. Почувши слово «фестиваль», ми уявляємо собі нестримні веселощі, яскраві фарби костюмів, танці, сміх, гумор і позитив. Мабуть, на світі немає людей, які б не хотіли опинитися на цьому святі життя, яке подарує масу позитивних емоцій та допоможе впоратися з депресіями і стресовими ситуаціями.

    Отож, у цьому розділі ми хочемо розповісти про фестивалі міста Хмельницького та населених пунктів Хмельницької області, які на нашу думку, гідні уваги туристів. Рекомендуємо  туристам, які запланували мандрівку на Хмельниччину враховувати графік проведення конкурсів та фестивалів у м. Хмельницькому, який розміщується  на блозі  Управління культури та туризму Хмельницької міської ради за посиланням: 

https://www.kult.km.ua/Konkursi--festivalI   

https://kulturaxm.wordpress.com/

 Про фестивалі Камянця-Подільського на 2018 рік ви можете дізнатися  за посиланням:http://kam-pod.gov.ua/turistu/item/167-kalendar-festyvaliv-2018 .

Про фестивалі Камянця-Подільського на 2019  рік ви можете дізнатися  за посиланням:

https://www.7dniv.ua/ua/tourism-directions/calendar-of-events 

Програма фестивалів у місті Хмельницькому на 2019 рік за посиланням:  https://kult.km.ua/Konkursi--festivalI 

Програма  фестивалів у м. Хмельницькому на 2019 рік.  Не пропустіть найцікавішого!

 СІЧЕНЬ

1.01-19.01

Мистецький проект «Різдвяний ярмарок»

16.01

Всеукраїнський різдвяний етнофестиваль «Дар днесь пребагатий!»

 ЛЮТИЙ

21.02

Всеукраїнський фестиваль патріотичної пісні «Ми – українці!»

26.02

Міжнародний фестиваль камерної музики «Хмельницькийкамерфест»

 КВІТЕНЬ

1.04-2.04

Фестиваль дитячих театрів «Театральна мозаїка - 2019»

22.04-24.04

Фестиваль писанок «Великодній дивосвіт»

  

квітень

ІІ міський конкурс дитячих художніх робіт «Портрет моєї матусі»

 

 ТРАВЕНЬ

10.05-11.05

Фестиваль духових оркестрів та мажореток «Khmelnytskyi Major- Parad»

18.05

Міський конкурс дитячої естетики «Панночка та Пан Подолянчики»

24.05-26.05

Рок-фестиваль «ROCK&BUH»   

     

 ЧЕРВЕНЬ

1.06-7.06

ХХІ Міжнародний фестиваль моно вистав «Відлуння»

4.06-7.06

Всеукраїнський фестиваль «особливих» дітей та молоді «Сяйво дитинства»

12.06-17.06 

Міжнародний фестиваль народної хореографії ім. В. Глушенкова

 ЛИПЕНЬ

липень

ІІ міський фестиваль-конкурс з соціальних та вуличних танців «Нестримний потік»  

 СЕРПЕНЬ

15.08-17.08

Фестиваль меду «Медовий спас»

 

30.08-1.09

Фестиваль «RESPUBLICA»

 ВЕРЕСЕНЬ

вересень

Відео-арт конкурс «PROMISTO»

24.09-29.09

Міський літературний фестиваль «Слово єднає!»

27.09-29.09

Всеукраїнський літературно-перекладацький фестиваль «TRANSLATORIUM»

 ЖОВТЕНЬ

14.10

Регіональний фестиваль української музики та пісні «Червона калина»

жовтень

Всеукраїнський конкурс дитячих художніх робіт, присвячений Дню захисника України «Слава Героям!»

 ЛИСТОПАД

листопад – грудень

Міський конкурс української народної іграшки та різдвяно-новорічної атрибутики «Різдвяна  феєрія»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Отже, нижче подаємо докладніший опис фестивалів міста Хмельницького та Хмельницької області, які зацікавлять туристів, зроблять їхнє дозвілля незабутнім та наповненим яскравих позитивних емоцій.

Міжнародний фестиваль моновистав "Відлуння"

Місце проведення моно-театр „Кут”, театр ім.М.Старицького

Починаючи з 2008  року в місті Хмельницькому, завдяки зусиллям того ж таки Володимира Смотрителя, відбувається  ще одна важлива мистецька подія. Вже котрий рік поспіль у нас проходить  Міжнародний театральний фестиваль моновистав “Відлуння”.

В Україні “Відлуння” проводилося з 1999 року. Впродовж восьми років його приймав Київ, на базі театру «Колесо» на Подолі. Засновником та президентом - художнім керівником фестивалю є Ніна Мазур - театрознавець, театральний критик, віце-президент Міжнародного форуму монотеатру та член Міжнародного форуму фестивалів (IFF) при Міжнародному інституті театру, ЮНЕСКО. Цей фестиваль - єдиний від України член Міжнародного форуму монотеатру при МІТ ЮНЕСКО, до якого входять лише 10 фестивалів з усього світу.

За словами Володимира Смотрителя, зміна «столичної прописки» не вплинула негативно на фестиваль, він не став менш відомим.  Щороку на «Відлуння» приїздять майстри моножанру з усіх куточків світу. Минулого року завітав голова МІТ ЮНЕСКО, куди входить фестиваль від України, пан П’янконе і був вражений організацією. Фестиваль, на думку його організатора та духовного натхненника, -  очікуваний, до нього тягнеться еліта та молодь.

Посилання на джерело:

1.Міжнародний фестиваль моно вистав «Відлуння». - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

http://www.khmelnytsky.com/index.php?option=com_content&view=article&id=31451%3A---qq---&catid=189%3A2010-02-15-10-41-41&Itemid=283

2. Міжнародний фестиваль моновистав "Відлуння" - своєрідна візитівка Хмельницького . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:http://kut.in.ua/site/index.php/uk/festivals/50-2012-02-03-19-05-21

 

 

Міжнародний фестиваль "Хмельницький камер-фест"

Обласна філармонія, вул. Гагаріна,

Щорічний міжнародний фестиваль «Хмельницький камер фест»  -  має на меті розвиток українського камерного виконавства, знайомить шанувальників жанру з розмаїтою палітрою музичного сьогодення у досконалій виконавській інтерпретації блискучих музикантів сучасності.

У 2017 році відбувся вже VIII Міжнародний фестиваль камерної музики «Хмельницький камер-фест», на який приїжджають музиканти з Америки, Японії, Китаю, Кореї. «Хмельницький камер-фест», дійсно, став одним з топових фестивалів академічної музики в Україні.

Посилання на джерело:

1.ІХ міжнародний фестиваль камерної музики.- [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

http://oblfilarmonia.com/festivali/43-mizhnarodnij-festival-kamernoji-muziki-khmelnitskij-kamer-fest

2. «Щорічний міжнародний фестиваль «Хмельницький камер фест» знову збирає друзів!». - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://www.0382.ua/news/1552207

3. Олександр Драган: «Результатом своєї діяльності бачу створення у Хмельницькому Будинку опери і філармонії Поділля». - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

http://www.marichkanews.com/24805-олександр-драган-результатом-своєї/

 

Хмельницький фестиваль джазової музики «Джаз Фест Поділля»

Майданчик навпроти кіно театрі ім.Т.Шевченка

Хмельницький фестиваль джазової музики  «Джаз фест Поділля» започаткували  ще у 2005 році з ініціативи викладачів Хмельницького музичного училища імені В.Заремби. Потім були фестивалі у 2007, 2011 та 2016 роках. Це один із фестивалів, які заплановані  на виконання програми розвитку культури «50 кроків, які змінять місто». На думку міського голови Олександра Симчишина  цей  фестиваль стане традицією і однією із родзинок міста. Джаз – це унікальна музика.

 

Хмельницький фестиваль джазової музики «Джаз Фест Поділля» . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://ye.ua/kultura/24937_Dzhaz_fest_Podillya_2016__u_Hmelnickomu_vidkrivav_simfonichniy_orkestr.html .

 

 

 

Міжнародний етнофестиваль «Ладовиці»

Майдан біля кінотеатру імені Т.Г.Шевченка

 І Міжнародний етнофестиваль «Ладовиці» відбувся Хмельницький з 10 по 12 червня 2016 року. Це фестиваль дав змогу  хмельничанам  та гостям міста  познайомитися з різними національними темпераментами, ментальністю та фольклором. У фестивалі взяли  участь колективи з Грузії, Польщі, Білорусі, України та Хмельницької області. Учасники,окрім виступів, провели  майстер-класи із народних танців, а також майстер–класи з гончарства, витинанки, ляльки-мотанки, соломоплетіння, глиняної та дерев’яної народної іграшки, ігри, вікторини від бібліотек міста, дитячі народні ігри та забави у сквері імені Т. Г. Шевченка.

Посилання на джерело:

 

1. Фестиваль "Ладовиці": у минуле за майбутнім. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://www.facebook.com/hmmiskrada/photos/pcb.1729200434002131/1729195184002656/?type=3

2. У Хмельницькому розпочинається перший міжнародний етнофестиваль "Ладовиці". - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://khm.depo.ua/ukr/khm/u-hmelnitskomu-rozpochinaetsya-pershiy-mizhnarodniy-etnofestival-10062016125600

 

Фестиваль-конкурс народної хореографії імені Глушенкова

Майдан біля кінотеатру імені Т.Г.Шевченка

М. Глушенков – заслужений артист України, який понад 20 років працював артистом балету та головним балетмейстером ансамблю пісні і танцю «Подолянка» .  Заходи фестивалю відбуваються  на майдані біля кінотеатру імені Т.Г.Шевченка де колективи з різних куточків України та закордону демонструють свою майстерність у  народній  хореографії

Посилання на джерело:

Міжнародний фестиваль-конкурс народної хореографії імені Володимира Глушенкова. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://kulturaxm.wordpress.com/2017/04/18/міжнародний-фестиваль-конкурс-народ/

 

Фестиваль рок-музики "Рок і Буг"  

Місце проведення: міський пляж

У Хмельницькому відбувається фестиваль рок-музики «Rock&Bug FEST».Над ним працює міське управляння культури, організатори «RespublicaFEST», лідер гурту «Моторролла» та лідер гурту «Чумацький Шлях».«Rock&Bug FEST» триває упродовж двох днів.У ньому беруть участь такі гурти: «Stanza», «Мотор’ролла» , «Чумацький шлях»,  «Марина Круть Project», «Без обмежень»,«Тартак».Також протягом обох днів на головній сцені виступатимуть молоді гурти, які хочуть про себе заявити.На хмельничан і гостей міста також чекають мото-виставка і «Garage Sale», де можна буде продати чи обміняти свої речі. Фестиваль є безкоштовним.

 

Посилання на джерело:

  1. Рок-фестиваль у Хмельницькому «Roсk&Buh» . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:http://www.khmelnytsky.com/index.php?option=com_content&view=article&id=37363%3A-rockabuh-&catid=189%3A2010-02-15-10-41-41&Itemid=539
  2. "Rock&Buh 2018" запрошує музикантів до участі у фестивалі . - [Електронний ресурс]:  –Режим доступу: https://ye.ua/kultura/34107__RockBuh_2018__zaproshuye_muzikantiv_do_uchasti_u_festivali.html
  3. Рок-фестиваль У Хмельницькому Rock&Buh стане щорічним . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:https://ngp-ua.info/2017/05/32614
  4. Рок-фестиваль у Хмельницькому «Roсk&Buh». - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:https://ye.ua/afisha/poster/184
  5. Конкурси та фестивалі у місті Хмельницькому у 2018 році - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:https://kulturaxm.wordpress.com/конкурси-фестивалі/

 

Фестиваль «Green fest»

Місце проведення: міський пляж

У 2017 році фестиваль «Green Fest» відзначав свою п’яту річницю.

Вперше фестиваль було проведено 2013 року з метою привернення уваги громади до проблеми забудови зеленої зони поблизу міського пляжу та подальшого створення на її території Молодіжного парку. Дату його проведення було обрано невипадково, адже фестиваль вирішили приурочити святкуванню Дня молоді.

Green Fest» – майданчик, на якому спільно функціонують спорт, культура та неформальна освіта, які будуть невід’ємною частиною Молодіжного парку. Фестиваль має на меті зібрати якнайбільше прихильників ідеї створення парку, в якому без будь-яких перешкод та спільними зусиллями реалізовуватимуться ідеї хмельничан.За роки його існування фестиваль відвідало близько 25 тисяч осіб та у 2016 році встановлено рекорд України з фарбами холі. До участі у Green Fest були залучені  відомі особистості.На головній сцені фестивалю виступають: «SEMMAR» , «Go-A» , «Martovi Orchestra» , «Пан Пупец» , «Патроничі» «Чумацький Шлях» «Mr.FreeMan» ,«Farinhate» «Ворст». Організатором  ГО  є «Молодіжний клуб розвитку».

Посилання на джерело:

1. Фестиваль “GREEN FEST” запрошує . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:http://www.marichkanews.com/35782-фестиваль-greenfest-запрошує/

2. Фестиваль GREEN FEST- [Електронний ресурс]: – Режим доступу:http://khm.gov.ua/uk/content/festyval-green-fest

 

«Чілдрен кінофест»

20 міст України приймали IV міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків "Чілдрен Кінофест",у 2017 році цей список доповнив і Хмельницький. На фестивалі показували  нові європейські стрічки і світову кінокласику. Протягом дев'яти днів в кінотеатрі ім.Т.Шевченка малечі показували мультики та фільми. До речі, вхід на «Чілдрен Кінофест» – безкоштовний. Але, щоб потрапити на сеанс, необхідно зареєструватися на сайті фестивалю. Для цього потрібно лише вказати ваші ім'я, прізвище, emаil і бажану кількість квитків.


Посилання на джерело: 

1. Дитячий кінофест: у кінотеатрі Шевченка безкоштовно показуватимуть мультики. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:https://vsim.ua/Kino/dityachiy-kinofest-u-kinoteatri-shevchenka-bezkoshtovno-pokazuvatimut--10610944.html

2. «Чілдрен Кінофест – 2017»: огляд фільмів, які покажуть юним хмельничанам

. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://ye.ua/kultura/30314_Children_Kinofest___2017___oglyad_filmiv_yaki_pokazhut_yinim_hmelnichanam.html

 

Регіональний різдвяний фестиваль «Благослови Боже, літо починати, Христа славити!»

У Хмельницькому відбувається регіональний різдвяний фестиваль «Благослови Боже, літо починати, Христа славити!». У ньому беруть  участь автентичні фольклорні колективи сіл Хмельницької та Вінницької області, і звісно ж, найпотужніший етнографічний ансамбль обласного центру «Ладовиці». Вони ж на чолі із незмінною керівницею Іриною Телюх виступають  організаторами свята. Охочих послухати колядки, щедрівки та інші обрядові народні пісні зазвичай досить багато. А тому у Хмельницькому ляльковому театрі, де відбувається дійство, ніде  і яблуку впасти. Їх учасники є справжніми носіями української культури, вони із покоління у покоління передають давні традиції.

Це, зокрема, колектив «Берегиня» села Зелені Курилівці, фольклорно-етнографічний колектив села Воробіївка, а також гості із Вінниччини — ансамбль «Горлиця» села Слобода-Яришівська і «Біла криниця» із села. Крім того, у холі театру гості могли познайомитися з іншими видами творчості — помилуватися витинанками та виробами із кераміки.

Посилання на джерело: 

Колядки від самого серця. У Хмельницькому відбувся різдвяний фестиваль. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://ye.ua/kultura/23252_Kolyadki_vid_samogo_sercya_U_Hmelnickomu_vidbuvsya_rizdvyaniy_festival.html

 

Фестиваль "Театральна мозаїка"

Дводенний фестиваль дитячих театральних колективів «Театральна мозаїка»  присвячений Міжнародному дню театру. Мета фестивалю – сприяння розвитку творчих здібностей дітей та юнацтва; дбайливе ставлення до історичної та культурної спадщини свого народу; виявлення та підтримка талановитої творчої молоді, створення умов для її самореалізації та відродження і підтримка розвитку дитячих аматорських театральних колективів регіону. У заходах беруть дитячі театральні  колективи  з  Хмельччини.

Посилання на джерело: 

У Хмельницькому пройде фестиваль «Театральна мозаїка – 2017». - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://www.marichkanews.com

 

Фестиваль меду "Медовий Спас"

Влітку у  Хмельницькому відбувається фестиваль "Медовий Спас".

Захід проходить у  парку культури і відпочинку ім. М. Чекмана. Солодкий фестиваль "Медовий Спас" – це три дні у царстві меду, і кожний, хто його відвідає, отримає естетичну насолоду, відпочинок і розваги, змістовну інформацію та придбає корисні для здоров’я продукти. Програма фестивалю насичена різноманітними заходами, концертами та майстер-класами. Родзинкою фестивалю є  масштабний ярмарок меду та продуктів бджолярства за участю бджолярів з Подільського краю та України.

Посилання на джерело: 

Фестиваль "Медовий спас" у Хмельницькому. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://moemisto.ua/km/festival-medu-28087.html

 

 

Фестивалі вуличної їжі “Проскурівські смаколики”

У Хмельницькому запровадили  свято для любителів їжі. Два дні хмельничани та гості мають змогу  посмакували стравами із найкращих ресторацій міста.

Перший у Хмельницькому фестиваль вуличної їжі був у парку ім. Т.Г. Шевченка. Під відкритим небом можна куштували традиційні подільські страви та не тільки.

А для наймолодших хмельничан підготували масу розваг: дитяча кулінарна школа, майстер-класи та солодкі смаколики. Дорослі також мали змогу поспостерігати за дефіле моделей у традиційних костюмах, оцінити роботи народних майстрів та  прослухати музичні виступи кращих подільських виконавців.

Посилання на джерело:

Фестивалі вуличної їжі “Проскурівські смаколики”. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://ye.ua/afisha/poster/38