^ Наверх


  Фестивалі Хмельниччини очікують  туристів!

   Щорічно у багатьох містах світу проводиться безліч великих фестивалів та свят, які приваблюють не тільки величезну кількість місцевих жителів, але й безліч туристів. Воно й зрозуміло, адже важко придумати кращий спосіб повністю перейнятися атмосферою та культурою країни, ніж побувати на традиційному святі. Деякі з них не тільки дивують масштабами, але й своєю незвичайністю. Почувши слово «фестиваль», ми уявляємо собі нестримні веселощі, яскраві фарби костюмів, танці, сміх, гумор і позитив. Мабуть, на світі немає людей, які б не хотіли опинитися на цьому святі життя, яке подарує масу позитивних емоцій та допоможе впоратися з депресіями і стресовими ситуаціями.

    Отож, у цьому розділі ми хочемо розповісти про фестивалі міста Хмельницького та населених пунктів Хмельницької області, які на нашу думку, гідні уваги туристів. Рекомендуємо  туристам, які запланували мандрівку на Хмельниччину враховувати графік проведення конкурсів та фестивалів у м. Хмельницькому, який розміщується  на блозі  Управління культури та туризму Хмельницької міської ради за посиланням: 

2021 р. https://www.kult.km.ua/Konkursi--festivalI

 Про фестивалі Камянця-Подільського на 2021 рік ви можете дізнатися  за посиланням: https://ye.ua/kultura/47187_Kam_yanec_Podilskiy_prezentuvav_kalendar_festivaliv_u_2020_roci.html

м

 

Про Конкурси та фестивалі у місті Хмельницькому у 2018 році можна дізнатися на блозі Управління культури та туризму Хмельницької міської ради за посиланням:

 

https://kulturaxm.wordpress.com

 

Міжнародний фестиваль моновистав "Відлуння"

Місце проведення моно-театр „Кут”, вул.. Проскурівського підпілля,

Починаючи з 2008  року в місті Хмельницькому, завдяки зусиллям того ж таки Володимира Смотрителя, відбувається  ще одна важлива мистецька подія. Вже котрий рік поспіль у нас проходить  Міжнародний театральний фестиваль моновистав “Відлуння”.

В Україні “Відлуння” проводилося з 1999 року. Впродовж восьми років його приймав Київ, на базі театру «Колесо» на Подолі. Засновником та президентом - художнім керівником фестивалю є Ніна Мазур - театрознавець, театральний критик, віце-президент Міжнародного форуму монотеатру та член Міжнародного форуму фестивалів (IFF) при Міжнародному інституті театру, ЮНЕСКО. Цей фестиваль - єдиний від України член Міжнародного форуму монотеатру при МІТ ЮНЕСКО, до якого входять лише 10 фестивалів з усього світу.

За словами Володимира Смотрителя, зміна «столичної прописки» не вплинула негативно на фестиваль, він не став менш відомим.  Щороку на «Відлуння» приїздять майстри моножанру з усіх куточків світу. Минулого року завітав голова МІТ ЮНЕСКО, куди входить фестиваль від України, пан П’янконе і був вражений організацією. Фестиваль, на думку його організатора та духовного натхненника, -  очікуваний, до нього тягнеться еліта та молодь.

 

Посилання на джерело:

1.Міжнародний фестиваль моно вистав «Відлуння». - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

http://www.khmelnytsky.com/index.php?option=com_content&view=article&id=31451%3A---qq---&catid=189%3A2010-02-15-10-41-41&Itemid=283

2. Міжнародний фестиваль моновистав "Відлуння" - своєрідна візитівка Хмельницького . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:http://kut.in.ua/site/index.php/uk/festivals/50-2012-02-03-19-05-21

 

 

"Хмельницький камер-фест"

Обласна філармонія,вул.Гагаріна

Щорічний міжнародний фестиваль «Хмельницький камер фест»  -  має на меті розвиток українського камерного виконавства, знайомить шанувальників жанру з розмаїтою палітрою музичного сьогодення у досконалій виконавській інтерпретації блискучих музикантів сучасності.

У 2017 році відбувся вже VIII Міжнародний фестиваль камерної музики «Хмельницький камер-фест», на який приїжджають музиканти з Америки, Японії, Китаю, Кореї. «Хмельницький камер-фест», дійсно, став одним з топових фестивалів академічної музики в Україні.

 

 

Посилання на джерело:

 

1.ІХ міжнародний фестиваль камерної музики.- [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

http://oblfilarmonia.com/festivali/43-mizhnarodnij-festival-kamernoji-muziki-khmelnitskij-kamer-fest

2. «Щорічний міжнародний фестиваль «Хмельницький камер фест» знову збирає друзів!». - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://www.0382.ua/news/1552207

3. Олександр Драган: «Результатом своєї діяльності бачу створення у Хмельницькому Будинку опери і філармонії Поділля». - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

http://www.marichkanews.com/24805-олександр-драган-результатом-своєї/

 

 

Міжнародний етнофестиваль «Ладовиці»

Майдан біля кінотеатру імені Т.Г.Шевченка

 

 

 І Міжнародний етнофестиваль «Ладовиці» відбувся в Хмельницькому з 10 по 12 червня 2016 року. Під час фестивалю хмельничани та гості міста змогли познайомитися з різними національними темпераментами, ментальністю та фольклором.

У фестивалі взяли участь колективи з Грузії, Польщі, Білорусі, України та Хмельницької області. Учасники,окрім виступів, провели майстер-класи із народних танців, а також майстер – класи з гончарства, витинанки, ляльки-мотанки, соломоплетіння, глиняної та дерев’яної народної іграшки, ігри, вікторини від бібліотек міста, дитячі народні ігри та забави у сквері імені Т. Г. Шевченка.

 

Посилання на джерело:

 

1. Фестиваль "Ладовиці": у минуле за майбутнім. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://www.facebook.com/hmmiskrada/photos/pcb.1729200434002131/1729195184002656/?type=3

 

2. У Хмельницькому розпочинається перший міжнародний етнофестиваль "Ладовиці"

. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://khm.depo.ua/ukr/khm/u-hmelnitskomu-rozpochinaetsya-pershiy-mizhnarodniy-etnofestival-10062016125600

 

 

 

 

Фестиваль-конкурс народної хореографії імені Глушенкова

Майдан біля кінотеатру імені Т.Г.Шевченка

М. Глушенков – заслужений артист України, який понад 20 років працював артистом балету та головним балетмейстером ансамблю пісні і танцю «Подолянка» . 26 – 30 квітня 2017 року  на майдані біля кінотеатру імені Т.Г.Шевченка відбувається Міжнародний фестиваль-конкурс народної хореографії імені Володимира Глушенкова. Учасниками  фестивалю-конкурсу були колективи з Туреччини, Сербії, Румунії, різних куточків України.

 

Посилання на джерело:

Міжнародний фестиваль-конкурс народної хореографії імені Володимира Глушенкова. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://kulturaxm.wordpress.com/2017/04/18/міжнародний-фестиваль-конкурс-народ/

 

 

 

 

Фестиваль рок-музики «Rock&Bug FEST» ( "Рок і Буг" ) 

Місце проведення: міський пляж

У 2017 році в Хмельницькому вперше відбувся фестиваль рок-музики «Rock&Bug FEST». Організатори:  міське управляння культури, організатори «RespublicaFEST», лідер гурту «Моторролла» та лідер гурту «Чумацький Шлях».

«Rock&Bug FEST»  у 2017 роі тривав упродовж двох днів. У ньому брали участь такі гурти: «Stanza», «Мотор’ролла» , «Чумацький шлях»,  «Марина Круть Project», «Без обмежень»,«Тартак».Також протягом обох днів на головній сцені виступали молоді гурти, які прагнуть  про себе заявити. На хмельничан і гостей міста у цей час також чекали  мото-виставка і «Garage Sale», де можна було продати чи обміняти свої речі. Фестиваль є безкоштовним. У 2018 році фестиваль заплановано на 25-27 травня.

 

Посилання на джерело:

  1. Рок-фестиваль у Хмельницькому «Roсk&Buh» . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:http://www.khmelnytsky.com/index.php?option=com_content&view=article&id=37363%3A-rockabuh-&catid=189%3A2010-02-15-10-41-41&Itemid=539
  2. "Rock&Buh 2018" запрошує музикантів до участі у фестивалі . - [Електронний ресурс]:  –Режим доступу: https://ye.ua/kultura/34107__RockBuh_2018__zaproshuye_muzikantiv_do_uchasti_u_festivali.html
  3. Рок-фестиваль У Хмельницькому Rock&Buh стане щорічним . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:https://ngp-ua.info/2017/05/32614
  4. Рок-фестиваль у Хмельницькому «Roсk&Buh». - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:https://ye.ua/afisha/poster/184
  5. Конкурси та фестивалі у місті Хмельницькому у 2018 році - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:https://kulturaxm.wordpress.com/конкурси-фестивалі/

 

Фестиваль «Green fest»

Місце проведення: міський пляж

У 2017 році фестиваль «Green Fest» відзначав свою п’яту річницю.

Вперше фестиваль було проведено 2013 року з метою привернення уваги громади до проблеми забудови зеленої зони поблизу міського пляжу та подальшого створення на її території Молодіжного парку. Дату його проведення було обрано невипадково, адже фестиваль вирішили приурочити святкуванню Дня молоді. Green Fest» – майданчик, на якому спільно функціонують спорт, культура та неформальна освіта, які будуть невід’ємною частиною Молодіжного парку. Фестиваль має на меті зібрати якнайбільше прихильників ідеї створення парку, в якому без будь-яких перешкод та спільними зусиллями реалізовуватимуться ідеї хмельничан.За роки його існування фестиваль відвідало близько 25 тисяч осіб та у 2016 році встановлено рекорд України з фарбами холі. До участі у Green Fest були залучені  відомі особистості.На головній сцені фестивалю виступають: «SEMMAR» , «Go-A» , «Martovi Orchestra» , «Пан Пупец» , «Патроничі» «Чумацький Шлях» «Mr.FreeMan» ,«Farinhate» «Ворст». Організатором ГО  є «Молодіжний клуб розвитку».

 

Посилання на джерело:

1. Фестиваль “GREEN FEST” запрошує

 . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:http://www.marichkanews.com/35782-фестиваль-greenfest-запрошує/

2. Фестиваль GREEN FEST- [Електронний ресурс]: – Режим доступу:http://khm.gov.ua/uk/content/festyval-green-fest

 

Хмельницький фестиваль джазової музики «Джаз Фест Поділля»

Майданчик навпроти кіно театрі ім.Т.Шевченка

Хмельницький фестиваль джазової музики  «Джаз фест Поділля» започаткували  ще у 2005 році з ініціативи викладачів Хмельницького музичного училища імені В.Заремби. Потім були фестивалі у 2007, 2011 та 2016 роках. Це один із фестивалів, які заплановані  на виконання програми розвитку культури «50 кроків, які змінять місто». На думку міського голови Олександра Симчишина  цей  фестиваль стане традицією і однією із родзинок міста. Джаз – це унікальна музика.

 

Хмельницький фестиваль джазової музики «Джаз Фест Поділля» . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://ye.ua/kultura/24937_Dzhaz_fest_Podillya_2016__u_Hmelnickomu_vidkrivav_simfonichniy_orkestr.html .

 

 

 

«Чілдрен кінофест»

кінотеатрі ім.Т.Шевченка

20 міст України приймали IV міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків "Чілдрен Кінофест",у 2017 році цей список доповнив і Хмельницький. На фестивалі показували нові європейські стрічки і світову кінокласику. Протягом дев'яти днів в кінотеатрі ім.Т.Шевченка малечі показували мультики та фільми. До речі, вхід на «Чілдрен Кінофест» – безкоштовний. Але, щоб потрапити на сеанс, необхідно зареєструватися на сайті фестивалю. Для цього потрібно лише вказати ваші ім'я, прізвище, emаil і бажану кількість квитків.


Посилання на джерело: 

1. Дитячий кінофест: у кінотеатрі Шевченка безкоштовно показуватимуть мультики. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:https://vsim.ua/Kino/dityachiy-kinofest-u-kinoteatri-shevchenka-bezkoshtovno-pokazuvatimut--10610944.html

2. «Чілдрен Кінофест – 2017»: огляд фільмів, які покажуть юним хмельничанам

. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://ye.ua/kultura/30314_Children_Kinofest___2017___oglyad_filmiv_yaki_pokazhut_yinim_hmelnichanam.html

 

 

 

Регіональний різдвяний фестиваль «Благослови Боже, літо починати, Христа славити!»

  Вул.. Проскурівська

 

У Хмельницькому проводиться регіональний різдвяний фестиваль «Благослови Боже, літо починати, Христа славити!». У ньому взяли участь автентичні фольклорні колективи сіл Хмельницької та Вінницької області, і звісно ж, найпотужніший етнографічний ансамбль обласного центру «Ладовиці». Вони ж на чолі із незмінною керівницею Іриною Телюх виступили організаторами свята. Охочих послухати колядки, щедрівки та інші обрядові народні пісні виявилося досить багато. А тому у Хмельницькому ляльковому театрі, де відбувалося дійство,ніде було і яблуку впасти. Їх учасники є справжніми носіями української культури, вони із покоління у покоління передають давні традиції.

Це, зокрема, колектив «Берегиня» села Зелені Курилівці, фольклорно-етнографічний колектив села Воробіївка, а також гості із Вінниччини — ансамбль «Горлиця» села Слобода-Яришівська і «Біла криниця» із села. Крім того, у холі театру гості могли познайомитися з іншими видами творчості — помилуватися витинанками та виробами із кераміки.

 

Посилання на джерело: 

Колядки від самого серця. У Хмельницькому відбувся різдвяний фестиваль. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://ye.ua/kultura/23252_Kolyadki_vid_samogo_sercya_U_Hmelnickomu_vidbuvsya_rizdvyaniy_festival.html

 

 

 

 

 

 

 

Фестиваль "Театральна мозаїка"

Театр ім.. Старицького

Дводенний фестиваль дитячих театральних колективів «Театральна мозаїка»  присвячений Міжнародному дню театру. Мета фестивалю – сприяння розвитку творчих здібностей дітей та юнацтва; дбайливе ставлення до історичної та культурної спадщини свого народу; виявлення та підтримка талановитої творчої молоді, створення умов для її самореалізації та відродження і підтримка розвитку дитячих аматорських театральних колективів регіону. У заході візьмуть участь вісім дитячих театральних колективів з міст Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Нетішина, Волочиська - загалом понад 150 дітей.

 

Посилання на джерело: 

 

У Хмельницькому пройде фестиваль «Театральна мозаїка – 2017»

. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://www.marichkanews.com

 

 

 

Фестиваль меду "Медовий Спас"

З 18 по 20 серпня у Хмельницькому відбудеться фестиваль "Медовий Спас".

Захід пройде в парку культури і відпочинку ім. М. Чекмана.Солодкий фестиваль "Медовий Спас" - три дні хмельничани матимуть змогу провести у царстві меду, і кожний, хто його відвідає, отримає естетичну насолоду, відпочинок і розваги, змістовну інформацію та придбає корисні для здоров’я продукти. Програма фестивалю насичена різноманітними заходами, концертами та майстер-класами. Родзинкою має стати масштабний ярмарок меду та продуктів бджолярства за участю бджолярів з Подільського краю та України.

Посилання на джерело: 

 

Фестиваль "Медовий спас" у Хмельницькому. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://moemisto.ua/km/festival-medu-28087.html

 

 

Фестивалі вуличної їжі “Проскурівські смаколики”

 

14-15 жовтня у Хмельницькому пройшло свято для любителів їжі. Два дні хмельничани смакували стравами із найкращих ресторацій міста.

Перший у Хмельницькому фестиваль вуличної їжі був у парку ім. Т.Г. Шевченка. Під відкритим небом можна куштували традиційні подільські страви та не тільки.

А для наймолодших хмельничан підготували масу розваг: дитяча кулінарна школа, майстер-класи та солодкі смаколики.Дорослі також мали змогу поспостерігати за дефіле моделей у традиційних костюмах, оцінити роботи народних майстрів та  прослухати музичні виступи кращих подільських виконавців.

Посилання на джерело:

 

Фестивалі вуличної їжі “Проскурівські смаколики”

. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://ye.ua/afisha/poster/38

 

Про Конкурси та фестивалі у місті Хмельницькому у 2018 році можна дізнатися на блозі Управління культури та туризму Хмельницької міської ради за посиланням:  https://kult.km.ua/Konkursi--festivalI

 

Міжнародний фестиваль моновистав "Відлуння"

Місце проведення моно-театр „Кут”, вул.. Проскурівського підпілля,

Починаючи з 2008  року в місті Хмельницькому, завдяки зусиллям того ж таки Володимира Смотрителя, відбувається  ще одна важлива мистецька подія. Вже котрий рік поспіль у нас проходить  Міжнародний театральний фестиваль моновистав “Відлуння”.

В Україні “Відлуння” проводилося з 1999 року. Впродовж восьми років його приймав Київ, на базі театру «Колесо» на Подолі. Засновником та президентом - художнім керівником фестивалю є Ніна Мазур - театрознавець, театральний критик, віце-президент Міжнародного форуму монотеатру та член Міжнародного форуму фестивалів (IFF) при Міжнародному інституті театру, ЮНЕСКО. Цей фестиваль - єдиний від України член Міжнародного форуму монотеатру при МІТ ЮНЕСКО, до якого входять лише 10 фестивалів з усього світу.

За словами Володимира Смотрителя, зміна «столичної прописки» не вплинула негативно на фестиваль, він не став менш відомим.  Щороку на «Відлуння» приїздять майстри моножанру з усіх куточків світу. Минулого року завітав голова МІТ ЮНЕСКО, куди входить фестиваль від України, пан П’янконе і був вражений організацією. Фестиваль, на думку його організатора та духовного натхненника, -  очікуваний, до нього тягнеться еліта та молодь.

Посилання на джерело:

1.Міжнародний фестиваль моно вистав «Відлуння». - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

http://www.khmelnytsky.com/index.php?option=com_content&view=article&id=31451%3A---qq---&catid=189%3A2010-02-15-10-41-41&Itemid=283

2. Міжнародний фестиваль моновистав "Відлуння" - своєрідна візитівка Хмельницького . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:http://kut.in.ua/site/index.php/uk/festivals/50-2012-02-03-19-05-21

 

 

"Хмельницький камер-фест"

Обласна філармонія,вул.Гагаріна

Щорічний міжнародний фестиваль «Хмельницький камер фест»  -  має на меті розвиток українського камерного виконавства, знайомить шанувальників жанру з розмаїтою палітрою музичного сьогодення у досконалій виконавській інтерпретації блискучих музикантів сучасності.

У 2017 році відбувся вже VIII Міжнародний фестиваль камерної музики «Хмельницький камер-фест», на який приїжджають музиканти з Америки, Японії, Китаю, Кореї. «Хмельницький камер-фест», дійсно, став одним з топових фестивалів академічної музики в Україні.

Посилання на джерело:

1.ІХ міжнародний фестиваль камерної музики.- [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

http://oblfilarmonia.com/festivali/43-mizhnarodnij-festival-kamernoji-muziki-khmelnitskij-kamer-fest

2. «Щорічний міжнародний фестиваль «Хмельницький камер фест» знову збирає друзів!». - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://www.0382.ua/news/1552207

3. Олександр Драган: «Результатом своєї діяльності бачу створення у Хмельницькому Будинку опери і філармонії Поділля». - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

http://www.marichkanews.com/24805-олександр-драган-результатом-своєї/

 

 

Міжнародний етнофестиваль «Ладовиці»

Майдан біля кінотеатру імені Т.Г.Шевченка

 І Міжнародний етнофестиваль «Ладовиці» відбувся в Хмельницькому з 10 по 12 червня 2016 року. Під час фестивалю хмельничани та гості міста змогли познайомитися з різними національними темпераментами, ментальністю та фольклором.

У фестивалі взяли участь колективи з Грузії, Польщі, Білорусі, України та Хмельницької області. Учасники,окрім виступів, провели майстер-класи із народних танців, а також майстер – класи з гончарства, витинанки, ляльки-мотанки, соломоплетіння, глиняної та дерев’яної народної іграшки, ігри, вікторини від бібліотек міста, дитячі народні ігри та забави у сквері імені Т. Г. Шевченка.

 

Посилання на джерело:

1. Фестиваль "Ладовиці": у минуле за майбутнім. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://www.facebook.com/hmmiskrada/photos/pcb.1729200434002131/1729195184002656/?type=3

2. У Хмельницькому розпочинається перший міжнародний етнофестиваль "Ладовиці"

. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://khm.depo.ua/ukr/khm/u-hmelnitskomu-rozpochinaetsya-pershiy-mizhnarodniy-etnofestival-10062016125600

 

Фестиваль-конкурс народної хореографії імені Глушенкова

Майдан біля кінотеатру імені Т.Г.Шевченка

М. Глушенков – заслужений артист України, який понад 20 років працював артистом балету та головним балетмейстером ансамблю пісні і танцю «Подолянка» . 26 – 30 квітня 2017 року  на майдані біля кінотеатру імені Т.Г.Шевченка відбувається Міжнародний фестиваль-конкурс народної хореографії імені Володимира Глушенкова. Учасниками  фестивалю-конкурсу були колективи з Туреччини, Сербії, Румунії, різних куточків України.

 

Посилання на джерело:

Міжнародний фестиваль-конкурс народної хореографії імені Володимира Глушенкова. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://kulturaxm.wordpress.com/2017/04/18/міжнародний-фестиваль-конкурс-народ/

 

Фестиваль рок-музики «Rock&Bug FEST» ( "Рок і Буг" ) 

Місце проведення: міський пляж

У 2017 році в Хмельницькому вперше відбувся фестиваль рок-музики «Rock&Bug FEST». Організатори:  міське управляння культури, організатори «RespublicaFEST», лідер гурту «Моторролла» та лідер гурту «Чумацький Шлях».

«Rock&Bug FEST»  у 2017 роі тривав упродовж двох днів. У ньому брали участь такі гурти: «Stanza», «Мотор’ролла» , «Чумацький шлях»,  «Марина Круть Project», «Без обмежень»,«Тартак».Також протягом обох днів на головній сцені виступали молоді гурти, які прагнуть  про себе заявити. На хмельничан і гостей міста у цей час також чекали  мото-виставка і «Garage Sale», де можна було продати чи обміняти свої речі. Фестиваль є безкоштовним. У 2018 році фестиваль заплановано на 25-27 травня.

 

Посилання на джерело:

  1. Рок-фестиваль у Хмельницькому «Roсk&Buh» . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:http://www.khmelnytsky.com/index.php?option=com_content&view=article&id=37363%3A-rockabuh-&catid=189%3A2010-02-15-10-41-41&Itemid=539
  2. "Rock&Buh 2018" запрошує музикантів до участі у фестивалі . - [Електронний ресурс]:  –Режим доступу: https://ye.ua/kultura/34107__RockBuh_2018__zaproshuye_muzikantiv_do_uchasti_u_festivali.html
  3. Рок-фестиваль У Хмельницькому Rock&Buh стане щорічним . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:https://ngp-ua.info/2017/05/32614
  4. Рок-фестиваль у Хмельницькому «Roсk&Buh». - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:https://ye.ua/afisha/poster/184
  5. Конкурси та фестивалі у місті Хмельницькому у 2018 році - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:https://kulturaxm.wordpress.com/конкурси-фестивалі/

 

Фестиваль «Green fest»

Місце проведення: міський пляж

У 2017 році фестиваль «Green Fest» відзначав свою п’яту річницю.

Вперше фестиваль було проведено 2013 року з метою привернення уваги громади до проблеми забудови зеленої зони поблизу міського пляжу та подальшого створення на її території Молодіжного парку. Дату його проведення було обрано невипадково, адже фестиваль вирішили приурочити святкуванню Дня молоді. Green Fest» – майданчик, на якому спільно функціонують спорт, культура та неформальна освіта, які будуть невід’ємною частиною Молодіжного парку. Фестиваль має на меті зібрати якнайбільше прихильників ідеї створення парку, в якому без будь-яких перешкод та спільними зусиллями реалізовуватимуться ідеї хмельничан.За роки його існування фестиваль відвідало близько 25 тисяч осіб та у 2016 році встановлено рекорд України з фарбами холі. До участі у Green Fest були залучені  відомі особистості.На головній сцені фестивалю виступають: «SEMMAR» , «Go-A» , «Martovi Orchestra» , «Пан Пупец» , «Патроничі» «Чумацький Шлях» «Mr.FreeMan» ,«Farinhate» «Ворст». Організатором ГО  є «Молодіжний клуб розвитку».

Посилання на джерело:

1. Фестиваль “GREEN FEST” запрошує

 . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:http://www.marichkanews.com/35782-фестиваль-greenfest-запрошує/

2. Фестиваль GREEN FEST- [Електронний ресурс]: – Режим доступу:http://khm.gov.ua/uk/content/festyval-green-fest

 

 

Хмельницький фестиваль джазової музики «Джаз Фест Поділля»

Майданчик навпроти кіно театрі ім.Т.Шевченка

Хмельницький фестиваль джазової музики  «Джаз фест Поділля» започаткували  ще у 2005 році з ініціативи викладачів Хмельницького музичного училища імені В.Заремби. Потім були фестивалі у 2007, 2011 та 2016 роках. Це один із фестивалів, які заплановані  на виконання програми розвитку культури «50 кроків, які змінять місто». На думку міського голови Олександра Симчишина  цей  фестиваль стане традицією і однією із родзинок міста. Джаз – це унікальна музика.

Хмельницький фестиваль джазової музики «Джаз Фест Поділля» . - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://ye.ua/kultura/24937_Dzhaz_fest_Podillya_2016__u_Hmelnickomu_vidkrivav_simfonichniy_orkestr.html .

«Чілдрен кінофест»

кінотеатрі ім.Т.Шевченка

20 міст України приймали IV міжнародний фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків "Чілдрен Кінофест",у 2017 році цей список доповнив і Хмельницький. На фестивалі показували нові європейські стрічки і світову кінокласику. Протягом дев'яти днів в кінотеатрі ім.Т.Шевченка малечі показували мультики та фільми. До речі, вхід на «Чілдрен Кінофест» – безкоштовний. Але, щоб потрапити на сеанс, необхідно зареєструватися на сайті фестивалю. Для цього потрібно лише вказати ваші ім'я, прізвище, emаil і бажану кількість квитків.


Посилання на джерело: 

1. Дитячий кінофест: у кінотеатрі Шевченка безкоштовно показуватимуть мультики. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:https://vsim.ua/Kino/dityachiy-kinofest-u-kinoteatri-shevchenka-bezkoshtovno-pokazuvatimut--10610944.html

2. «Чілдрен Кінофест – 2017»: огляд фільмів, які покажуть юним хмельничанам

. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://ye.ua/kultura/30314_Children_Kinofest___2017___oglyad_filmiv_yaki_pokazhut_yinim_hmelnichanam.html

 

 

Регіональний різдвяний фестиваль «Благослови Боже, літо починати, Христа славити!»

  Вул. Проскурівська

 

У Хмельницькому проводиться регіональний різдвяний фестиваль «Благослови Боже, літо починати, Христа славити!». У ньому взяли участь автентичні фольклорні колективи сіл Хмельницької та Вінницької області, і звісно ж, найпотужніший етнографічний ансамбль обласного центру «Ладовиці». Вони ж на чолі із незмінною керівницею Іриною Телюх виступили організаторами свята. Охочих послухати колядки, щедрівки та інші обрядові народні пісні виявилося досить багато. А тому у Хмельницькому ляльковому театрі, де відбувалося дійство,ніде було і яблуку впасти. Їх учасники є справжніми носіями української культури, вони із покоління у покоління передають давні традиції.

Це, зокрема, колектив «Берегиня» села Зелені Курилівці, фольклорно-етнографічний колектив села Воробіївка, а також гості із Вінниччини — ансамбль «Горлиця» села Слобода-Яришівська і «Біла криниця» із села. Крім того, у холі театру гості могли познайомитися з іншими видами творчості — помилуватися витинанками та виробами із кераміки.

Посилання на джерело: 

Колядки від самого серця. У Хмельницькому відбувся різдвяний фестиваль. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу:

https://ye.ua/kultura/23252_Kolyadki_vid_samogo_sercya_U_Hmelnickomu_vidbuvsya_rizdvyaniy_festival.html

 

 

 

 

 

Фестиваль "Театральна мозаїка"

Театр ім.. Старицького

Дводенний фестиваль дитячих театральних колективів «Театральна мозаїка»  присвячений Міжнародному дню театру. Мета фестивалю – сприяння розвитку творчих здібностей дітей та юнацтва; дбайливе ставлення до історичної та культурної спадщини свого народу; виявлення та підтримка талановитої творчої молоді, створення умов для її самореалізації та відродження і підтримка розвитку дитячих аматорських театральних колективів регіону. У заході візьмуть участь вісім дитячих театральних колективів з міст Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Нетішина, Волочиська - загалом понад 150 дітей.

 

Посилання на джерело: 

У Хмельницькому пройде фестиваль «Театральна мозаїка – 2017»

. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://www.marichkanews.com

 

 

 

Фестиваль меду "Медовий Спас"

З 18 по 20 серпня у Хмельницькому відбудеться фестиваль "Медовий Спас".

Захід пройде в парку культури і відпочинку ім. М. Чекмана.Солодкий фестиваль "Медовий Спас" - три дні хмельничани матимуть змогу провести у царстві меду, і кожний, хто його відвідає, отримає естетичну насолоду, відпочинок і розваги, змістовну інформацію та придбає корисні для здоров’я продукти. Програма фестивалю насичена різноманітними заходами, концертами та майстер-класами. Родзинкою має стати масштабний ярмарок меду та продуктів бджолярства за участю бджолярів з Подільського краю та України.

Посилання на джерело: 

Фестиваль "Медовий спас" у Хмельницькому. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://moemisto.ua/km/festival-medu-28087.html

 

Фестивалі вуличної їжі “Проскурівські смаколики”

14-15 жовтня у Хмельницькому пройшло свято для любителів їжі. Два дні хмельничани смакували стравами із найкращих ресторацій міста.

Перший у Хмельницькому фестиваль вуличної їжі був у парку ім. Т.Г. Шевченка. Під відкритим небом можна куштували традиційні подільські страви та не тільки.

А для наймолодших хмельничан підготували масу розваг: дитяча кулінарна школа, майстер-класи та солодкі смаколики.Дорослі також мали змогу поспостерігати за дефіле моделей у традиційних костюмах, оцінити роботи народних майстрів та  прослухати музичні виступи кращих подільських виконавців.

Посилання на джерело:

Фестивалі вуличної їжі “Проскурівські смаколики”. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://ye.ua/afisha/poster/38

Посилання на джерело:

Фестивалі вуличної їжі “Проскурівські смаколики”

. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: ht