^ Наверх

Парки

Бузьке водосховище
Адреса:

Бузьке водосховище Бузьке водосховище – так називали Південний Буг ще кілька століть тому. Протягом багатьох століть заплава Південного Бугу при впадінні до нього річки Плоскої являла собою заболочену місцевість. Саме тут на початку XV століття і виникло поселення Плоскирів, яке розташувалося на суходолі серед прибузьких боліт, а місцевий дерев`яний замок — на острові. Таким чином, Бузький став (або, як його раніше часто називали, “озеро”) і місто є практично ровесниками. У 1802-10 роках був споруджений новий міст і заново насипана гребля, які впрдовж ХІХ ст. ще декілька раз перебудовувалися. Під час боїв за звільнення Проскурова від німецько-фашистських загарбників у березні 1944 року міст і шлюзи були повністю зруйновані.Впродовж 1949 – 1956 рр. тривала відбудова водосховища. У квітні 1956 року водосховище було повністю заповнене водою. На острів, засаджений деревами, перекинули металевий місток, що дозволило його зробити досяжним для відпочинку. Згодом цей острів отримав назву “Острів кохання”. Нині, згідно технічного паспорту, міське водосховище має такі параметри: довжина – 1 км 150 м, максимальна ширина – 700 м, максимальна глибина – 5 м, площа водяного дзеркала – 0,8 кв. км, об`єм – 2,8 млн. кубометрів.

Докладніше...

Джерело: : 1. Єсюнін С. Прогулянка Проскуровом. історичні нариси . – Хмельницький, 2008. – 160 с. 2. Міське водосховище).- [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://cbs.km.ua/?dep=1&dep_up=109&dep_cur=171 .


Острів кохання
Адреса:

 Острів коханняОстрів кохання в місті Хмельницький (місцева назва: Острів колиски) знаходиться в центральній частині міста. Він розташований проти місця впадіння р. Плоскої в Південний Буг на відстані 100 м від берега річки. Відповідно до історії міста на острові у 15-16 ст. був побудований дерев`яний замок але після першої навали монголо-татар він був спалений. У квітні 1956 року водосховище було повністю заповнене водою. На острів, засаджений деревами, перекинули металевий місток, що дозволило його зробити досяжним для відпочинку. Згодом цей острів отримав назву «Острів кохання». Острів досить популярний для відпочинку особливо взимку тому, що до нього можна дійти по кризі і відвідувачі часто після відпочинку залишають сміття на острові. Скляні й пластикові пляшки, целофанові пакети, коробки, папірці, гігієнічні засоби. У жовтні 2011 року група волонтерів погодилась прибрати острів та вивезти сміття. Мішки зі сміттям перевозили човном на «велику землю» у декілька етапів. Тим часом інший гурт волонтерів збирав «трофеї» на території парку ім. М. Чекмана.

Докладніше...

Джерело: 1. Єсюнін С. Прогулянка Проскуровом. Історичні нариси . – Хмельницький , 2008. – 160 с. 2. Острів кохання (Хмельницький).- [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Острів_кохання_(Хмельницьк


Дендропа́рк ,,Поді́лля``
Адреса:

Дендропа́рк ,,Поді́лля``Дендропа́рк «Поді́лля» — парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні. Розташований у мікрорайоні Виставка, на перехресті Проспекту Миру та Старокостянтинівського шосе. Був закладений 1964 року. У 1983 році біля входу в дендропарк був споруджений Меморіал Слави, його автори: В. Зноба, Є. Перехрест, В. Громихін. На території дендропарку зростають види рослин, привезених з ботанічних садів, які розташовуються на території Молдови та України. Тут представлено 12 форм та 174 види декоративних форм деревних рослин.

Докладніше...

Джерело: 1. Казімірова Л. П. Парки-пам`ятки садово-паркового мистецтва Хмельницької області/ Серія «Terra in-cognita: Хмельниччина». — Кам`янець — Подільський: ПП Мошинський В. С., 2006. — С. 208–210— 228 с. 2. Дендропарк «Поділля» (Хмельницький) – [Електронний р


Парк імені Чекмана
Адреса:

Парк імені ЧекманаПарк культу́ри і відпочи́нку і́мені Миха́йла Че́кмана — парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва.Площа парку становить 140 га. На його території зростає понад 30 видів дерев та чагарників, впорядкована мережа природних і штучних каналів. При вході в парк є алея скульптур, на території парку розміщено літній театр, музична естрада, танцювальний майданчик, павільйони, атракціони, спортивні і дитячі майданчики, міні зоопарк, місця для відпочинку.Парк чудово підходить для проведення гарного відпочинку сім’єю.

Докладніше...

Джерело: Джерело: Парк культури і відпочинку ім..Михайла Чекмана- [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Парк_культури_і_відпочинку_імені_Михайла_Чекмана Джерело: Парк ім..М.Чекмана 60 років тому- [Електронний ресурс]: – Режим


Сквер імені Івана Франка
Адреса:

Сквер імені Івана ФранкаПарк імені Івана Франка - найстаріший парк міста розташувався між вулицями Проскурівська та Франка і залізничною колією. Славиться цей парк як спортивне та книжкове місце. Ще в середині XIX століття ця місцевість була болотяною. Пізніше тут відпочивали проскурівчани, тут навіть можна була покупатись. У середині 1920-х років болота тут висушили та почали облаштовувати парк. Він повинен був стати основним культурно-спортивним місцем для дозвілля місцевих жителів. Вже у повоєнні роки парк почали упорядковувати: спорудили спортивну базу «Авангард» із спортивною школою, тиром. Окрім цього, тут був літній майданчик для показу фільмів. Також тут облаштувати алею письменників із скульптурами. Сучасний парк багато чим змінився. Тут немає вже алеї письменників та літнього кінотеатру. Однак тут досі збираються у шахово-шашковому клубі та досі продають книги. Парк залишається незмінно улюбленим місцем для багатьох хмельничан. В останні роки парк став привабливішим — тут відкрили дитячі майданчики, упорядкували алеї, встановили пам`ятник Івану Франку.

Докладніше...

Джерело: 1. Єсюнін С. Прогулянка Проскуровом. Історичні нариси. – Хмельницький – 2008. – С.36-37. 2. Історія створення. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://www.artmuseum.km.ua/index.php?dep=1&dep_up=1&dep_cur=8 3. Лисак Ірина Хмельницький обласний художній музей // Хмельницький культурний. З минулого в майбутнє. - Хмельницький, 2006 – С.79.


Два столітніх буки
Адреса: вулиця Героїв Майдану, 24

Два столітніх буки Два дерева, дуже дивне визначне місце у Проскурові. Буки справді ростуть у місті протягом століття, і були посаджені у 1904 році міським головою Генріхом Дубєцким. Також буки є універсальними,адже використовуються практично у всіх сферах промисловості, навіть його насіння можна вживати у їжу.

Докладніше...

Джерело: Єсюнін С.М. Прогулянка Проскуровом. Історичні нарис. – Хмельницький, 2008. – С.123.


Майбутня алея сакур у парку культури і відпочинку ім М.Чекмана
Адреса:

Майбутня алея сакур у парку культури і відпочинку ім М.ЧекманаДо 25-го ювілею дружніх відносин між двома державами 2017 рік в Україні названо роком Японії. З цієї нагоди Посольство Японії в Україні висадило більше тисячі сакур у різних містах. 7 листопада 2017 року у парку культури і відпочинку ім М.Чекмана висадили 19 таких сакур. 10 – при вході в парк, решта – на його території. Хмельничани отримали ще одне чудове місце, яке з часом зможе стати улюбленим для багатьох мешканців і можливо зможе стти суперником Ужгорода, давно відомого своїми сакурами.

Докладніше...

Джерело: На знак дружби між Японією та Хмельницьким – нова алея сакур.- – [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://khm.gov.ua/uk/content/na-znak-druzhby-mizh-yaponiyeyu-ta-hmelnyckym-nova-aleya-sakur-video .


Ботанічний сад Хмельницького національного університету
Адреса: м. Хмельницький, вулиця Інститутська, 11

Ботанічний сад Хмельницького національного університетуБотані́чний сад Хмельни́цького націона́льного університе́ту — пам`ятка природи у місті Хмельницькому. На його території зростають квітково-декоративні рослини, дерева та кущі, які використовуються у наукових та навчальних цілях. Він є об`єктом природно-заповідного фонду області та ботанічним садом місцевого значення

Докладніше...

Джерело: 1. Ботанічний сад Хмельницького національного університету / За ред. Л. П. Казімірової. — Кам`янець-Подільський. Видавець Мошинський В. С., 2009 — 68 с. 2. Каталог рослин Хмельницького національного університету// За редакцією Л. П. Казімірової. — Кам`ян


Пам’ятна огорожа навколо дуба що є символом дружби з Модесто
Адреса: Парк Чекмана, вул. Паркова

Пам’ятна огорожа навколо дуба що є символом дружби з МодестоВ серпні 1987 року була підписана Угода про партнерство між містами Модесто і Хмельницький. На знак дружби тодішня пані мер Модесто Пеггі Менсінгер та голова виконавчого комітету Хмельницької міської ради Іван Бухал посадили у парку культури і відпочинку імені М.Чекмана дуб – символ міста Модесто. А до 30-ої річниці міська влада встановила навколо дерева спеціальну пам’ятну огорожу. Такий ж дуб, знак побратимства, росте і в американському міст. До 30-ої річниці міська влада встановила навколо дерева спеціальну пам’ятну огорожу. Такий ж дуб, знак побратимства, росте і в американському міст.

Докладніше...

Джерело: 30-річчя дружби з Модесто відзначили фестивалем «Арт-місто», муралом та – [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://budukursi.in.ua/2017/08/03/30-modesto/ . Хмельницький вітає американських побратимів. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://www.marichkanews.com/47300-хмельницький-вітає-американських-по/.


Сквер імені Тараса Шевченка
Адреса: вулиця Проскурівська, 40

Сквер імені Тараса Шевченка Парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні. Протягом XV–XVIII століть місцевість, де нині розкинувся сквер, була околицею Плоскирова. Тут височів невеликий дубовий гай. За генеральним планом забудови Проскурова 1824 року тут побудували головну торгову площу, що отримала назву «Хлібна». У 1888 році головну торгову площу перенесли ближче до вокзалу, а Хлібну площу віддали для розквартирування підрозділів 46-го Дніпровського піхотного полку. Торгові крамниці і склади було переобладнано під казарми, а ярмаркову площу пристосували під плац. У 1893 році 46-й полк переїхав у новопобудовані казарми за залізницею (район Дубове). Колишня Хлібна площа стала безлюдною. У 1895 році на місці торгової площі організувати міський сад. У 1992 році у східній частині парку був урочисто відкритий пам’ятник Т.Шевченку, а через якийсь час на честь Кобзаря перейменували і сам сквер, і кінотеатр. Нині сквер ім. Шевченка має площу зелених насаджень — 24696 кв.м, квітників — 1436 кв.м, його дитяче містечко прикрашають скульптури, створені художником Миколою Мазуром. З квітня 2001 року скверові наданий статус пам’ятника садово-паркового мистецтва місцевого значення.

Докладніше...

Джерело: 1. Єсюнін С. Прогулянка Проскуровом: історичні нариси / Сергій Єсюнін. — Хмельницький : Мельник А. А., 2008. — 168 с. 2. Дудин Р. Видова та вікова структура насаджень скверу імені Т. Г. Шевченка у Хмельницькому / Р. Б. Дудин // Науковий вісник НЛТУ України. — 2008. — вип. 18.6. — С. 35-38. 3. Сквер імені Тараса Шевченка (Хмельницький).- [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Сквер_імені_Тараса_Шевченка_(Хмельницький).