^ Наверх

Парк імені Чекмана

Адреса:
Парк імені Чекмана

Парк культу́ри і відпочи́нку і́мені Миха́йла Че́кмана — парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення в Україні.Площа парку становить 140 га. На його території зростає понад 30 видів дерев та чагарників, впорядкована мережа природних і штучних каналів. При вході в парк є алея скульптур, на території парку розміщено літній театр, музична естрада, танцювальний майданчик, павільйони, атракціони, спортивні і дитячі майданчики, міні зоопарк, місця для відпочинку.

Перші насадження з'явилися в 1947–1948 роках, впорядкування розпочалося з 1949 року.Спочатку парк називався Комсомольським, в 1967 році був перейменований на честь 50-річчя Жовтня. У вихідні до 15 тисяч людей виходили туди і вручну копали ставок на Південному Бузі, Острів, який на ньому зараз є, штучний. Його нагорнули люди, щоб не вивозити викопану землю. Згодом у парку зробили канали, аби осушити болото, яке було біля річки Плоскої..
1993 році з нагоди святкування 500-річчя Хмельницького отримав назву «Центральний міський
парку культури та відпочинку імені 500-річчя м. Хмельницького». Того ж року парку надали статус пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення.

У 2008 році парк перейменовано на «Парк культури і відпочинку імені Михайла Чекмана» для увічнення пам'яті Михайла Чекмана, колишнього мера Хмельницького.

 

 

Джерело: Джерело: Парк культури і відпочинку ім..Михайла Чекмана- [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Парк_культури_і_відпочинку_імені_Михайла_Чекмана Джерело: Парк ім..М.Чекмана 60 років тому- [Електронний ресурс]: – Режим