^ Наверх

Острів кохання

Адреса:
 Острів кохання

 

 

Острів кохання в місті Хмельницький (місцева назва: Острів колиски) знаходиться в центральній частині міста. Він розташований проти місця впадіння р. Плоскої в Південний Буг на відстані 100 м від берега річки.

Відповідно до історії міста на острові у 15-16 ст. був побудований дерев'яний замок але після першої навали монголо-татар він був спалений. У квітні 1956 року водосховище було повністю заповнене водою. На острів, засаджений деревами, перекинули металевий місток, що дозволило його зробити досяжним для відпочинку. Згодом цей острів отримав назву «Острів кохання».

Острів досить популярний для відпочинку особливо взимку тому, що до нього можна дійти по кризі і відвідувачі часто після відпочинку залишають сміття на острові. Скляні й пластикові пляшки, целофанові пакети, коробки, папірці, гігієнічні засоби. У жовтні 2011 року група волонтерів погодилась прибрати острів та вивезти сміття. Мішки зі сміттям перевозили човном на «велику землю» у декілька етапів. Тим часом інший гурт волонтерів збирав «трофеї» на території парку ім. М. Чекмана.

Джерело: 1. Єсюнін С. Прогулянка Проскуровом. Історичні нариси . – Хмельницький , 2008. – 160 с. 2. Острів кохання (Хмельницький).- [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Острів_кохання_(Хмельницьк