^ Наверх

Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка

Адреса: м. Хмельницький, вул. Свободи 51. Сайт: http://odb.km.ua/
Хмельницька обласна  бібліотека для дітей  імені Т. Г. Шевченка

Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка була створена в 1937 році. В 1974 році бібліотека перейшла в новозбудоване приміщення із своєрідним цікавим інтер'єром. Колектив бібліотеки пишається тим, що у 1989 році бібліотеці присвоєно ім'я великого сина українського народу, національного генія, поета, художника Т.Г.Шевченка. Вона – лауреат обласних премій імені Т.Г.Шевченка (1993 р.) та М.Смотрицького (2000 р.), володарка кришталевого пам'ятного знака “Серце віддаю дітям” (2003 р.).
   Щороку послугами бібліотеки користуються понад 17,5 тисяч дітей міста і області. Щоденно бібліотеку відвідує близько 400 дітей. Гордістю бібліотеки є чарівна кімната казок, яка гостинно приймає відвідувачів і відома по всій Україні. Адже у ній живуть казкові герої, улюбленці дітвори робот Кібер та його помічник. Чарівна лампа Аладіна та загадковий світ космосу манять мрійників і фантазерів, магічна куля Гаррі Поттера здійснює бажання відвідувачів.
   В бібліотеці діють медіа- та Інтернет-центри для юних користувачів.Бібліотека, використовуючи нові інформаційні технології, створює цікаві віртуальні виставки, буктрейлери, які виставлені в сервісі You Tube, блогах, на соціальних сторінках та сайті бібліотеки.

   Сьогодні Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка не лише книгозбірня, а заклад у якому діти творчо розвиваються і навчаються. Для наймолодших читачів працює студія творчого розвитку та дозвілля дітей “Мері Поппінс”, гурток акторської майстерності “Книга і лялька”. Дівчатка відвідують заняття Школи маленьких модниць, майбутні митці – клуби “Сходинки в прекрасне”, “Дитяча філармонія”, а юні айтішники займаються за програмою “IТ-тінейджер”. Для підлітків діє клуб віртуальних подорожей “Еко-мандри”та бібліоліцей “Моя історія свята”. Для тих, хто хоче покращити свої знання з навчальних дисциплін, працює програма “Зроби уроки у бібліотеці” та “Вивчай англійську”.
   Обласна бібліотека для дітей крокує в ногу з часом. Ведеться електронне обслуговування читачів. Забезпечують роботу закладу 8 відділів. Фонд бібліотеки складає близько 170 тисяч примірників та документів.
   Юні хмельничани можуть поспілкуватися з письменниками та взяти участь у цікавих заходах: BOOK-шоу, онлайн-брифінгах, форумах, акціях, флеш-мобах, квестах, бібліо-party, карамель-шоу тощо.  До послуг відвідувачів різноманіття сучасних книг, журнальні новинки на будь-який смак, Інтернет-центр, Wi-Fi, вільний доступ до мережі інтернет.
 Бібліотека є організатором науково-дослідної роботи з питань бібліотечного обслуговування дітей, базою нововведень, місцем організації семінарів, наукових конференцій, нарад і курсів з питань бібліотечної роботи, щорічно видає довідково-бібліографічні матеріали (довідники, покажчики, пам'ятки, листівки) методичні поради тощо.
    Бібліотеку відвідали тисячі делегацій дітей і дорослих з різних куточків України та країн світу.

Джерело: Дитяча бібліотека ім.Т.Шевченка- - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: http://odb.km.ua/?dep=1&dep_up=0&dep_cur=3