^ Наверх

Лозівська міська бібліотека

Адреса: Хмельницька область, Деражнянський район, смт Лозове, пров. Молодіжний, 16.
Лозівська міська бібліотека

Першим культурним центром селища стала бібліотека, яка була організована у 1951 році. Спочатку книгозбірня нараховувала лише кілька десятків книг.

За період свого розвитку бібліотека тричі змінювала приміщення. Разом із збільшенням фонду та ростом читацького інтересу місцева влада знаходила можливість для збільшення приміщення бібліотеки. На даний час фонд бібліотеки нараховує 10 тис. примірників.

З 2000 року бібліотека отримала нове приміщення: створена краєзнавча світлиця, окремий зал для обслуговування дорослих читачів та читачів-дітей, окреме книгосховище, що дало змогу вивести роботу бібліотеки на новий рівень.

В результаті створення краєзнавчої світлиці значна увага приділяється збору різних предметів старовини: листи, світлини, предмети загального вжитку, одяг та інше. Світлиця сьогодні презентує історію виникнення та розвитку селища, історію створення та діяльність Лозівського інструментального заводу, розвиток спортивної діяльності, історію Лозового у Великій Вітчизняній війні.

У 2011 році, завдяки участі бібліотеки у програмі «Бібліоміст», бібліотека отримала комп’ютерне обладнання та безкоштовний доступ до мережі Інтернет.

Джерело: