^ Наверх

Віньковецька центральна районна бібліотека

Адреса: 23500 Хмельницька область, смт Віньківці, вул. Соборної України, 19.
Віньковецька центральна районна бібліотека

Перша згадка про бібліотеку у Віньківцях датується 1921 роком. Вже в 30-х роках ХХ століття бібліотека знаходилась у невеличкому приміщенні, на місці нинішнього відділення зв’язку. Після Великої Вітчизняної війни довелось заново організовувати бібліотеку, формувати книжковий фонд.

В квітні 1949 року при будинку культури було відкрито районну бібліотеку. Книжковий фонд нараховував дві тисячі примірників книг. Починаючи з 1962 року, у зв’язку з ліквідацією району та переорганізацією, селище Віньківці занепало. 8 грудня 1966 року указом Президії Ради УРСР знову було утворено Віньковецький район. Бібліотека знову почала функціонувати. На той час у бібліотеці працювало 14 працівників. Фонд бібліотеки становив 42829 примірників. Щорічно бібліотекою обслуговувалося понад 2200 читачів.

Віньковецька центральна бібліотека сьогодні – це інформаційний, просвітницький, культурний центр Віньковець, а також інформаційно-методичний центр для сільських бібліотек-філіалів. У 2011 р. Віньковецька ЦРБ стала переможцем проекту «Організація нових бібліотечних послуг із наданням вільного доступу до Інтернету ІІ» в рамках Програми «Бібліоміст», таким чином користувачі отримали змогу вільно (безкоштовно) користуватися ресурсами мережі Інтернет, спілкуватися у соціальних мережах (Facebook), у комунікаційних програмах (Skype, ICQ та ін.), переглядати електронну пошту тощо. У 2011 році створено веб-сайт бібліотеки.

Колектив бібліотеки робить все для того, щоб користувачі одержували високий рівень послуг, щоб бібліотека стала невід'ємною частиною життя населення, місцем, куди приходити було б корисно і престижно.

Сайт: http://vinkivci-crb.at.ua/

Блоги: http://vinkivci-crb.blogspot.com/, http://librarybackstage.blogspot.com/ - «Бібліотечне закулісся».

Джерело: Віньковецька центральна районна бібліотека Електронний ресурс. - Режим доступу: http://vinkivci-crb.at.ua/index/istorija_biblioteki/0-13