^ Наверх

Кравецька башта

Адреса: Кам`янець-Подільський, вул. Вали, 3
Кравецька башта

Історія Кравецької вежі

Зведення башти велося з кінця 14 – до початку 17 століття. В середині 18 століття її називали Слюсарною, а в 1950 роки вона отримала назву Різницька. Назва, яку башта має сьогодні, закріпилася у 2003 році. У 1968 році на вежі проведено консервативні роботи. Архітектура вежі Кравецька вежа кругла, в діаметрі сягає 11 м. Збудована на високій квадратній платформі, яку видно лише зі сторони каньйону. Загальна висота всіх ярусів від основи платформи складає 12,5 м. Кам’яні стіни на рівні другого ярусу мають товщину трохи більше півтора метрів. В першому ярусі розташовані чотири бійниці, в другому сім, а в третьому – три. Південно-західна стіна має поярусно розташовану опалювальну систему. З півдня і півночі до вежі підходять рештки кам’яно-земляних валів. Під ними раніше були підземні ходи, улаштовані кам’яними склепіннями, які з’єднували між собою три вежі східної лінії укріплень, і тяглися на північ до вежі Степана Баторія, яка використовувалася в той час як північні міські ворота. Рештки арочного входу на південному відрізку підземного ходу були знайдені на глибині 3,2 м. від сучасної поверхні. Зверху ходу, на глибині 1,4 м., розміщувався складений з каменю стічний канал для виведення дощової води з вулиці Довгої. На підставі цієї знахідки можна припустити, що підземні ходи відносяться до етапу побудови веж в середині третьої чверті 16 століття, а організація валів вироблялася у 17 ст. На сьогоднішній день всі ходи Кравецької вежі засипані.

Як дістатися

Кравецька башта знаходиться на вулиці Вали, яка йде паралельно річці Смотрич, між двома іншими оборонними вежами міста. Доїхати до неї можна через Новопавлівський міст, рухаючись у бік Старого міста, повернути ліворуч на вулицю Довгу. Далі дістатись до Національного університету імені Івана Огієнка, ще раз повернути ліворуч та їхати прямо по вулиці Вали. Вежу буде видно з дороги.

Джерело: 18 місць які варто відвідати в Кам’янці. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://ua.igotoworld.com/ua/article/890_mesta-kotorye-stoit-posetit-v-kamence-podolskom.htm Мацюк О. Я. Замки і фортеці Західної України: Історичні мандрівки. — Видання 2-е, виправлене та доповнене. — Львів : Центр Європи, 2005. — С. 134. Пламеницька О. Туристичний путівник: Кам`янець-Подільський. — Львів : Центр Європи, 2003. — 319 с. Петров М. Б., Рибак І. В.. Кам`янець-Подільський // Енциклопедія історії України : у 10 т. / редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. ; Інститут історії України НАН України.