^ Наверх

Міська ратуша

Адреса: вул. Польський Ринок 1, м. Кам`янець-Подільський
Міська ратуша

Знаменитий архітектурний пам’ятник стилів ренесансу та бароко 14–19 століть та колишня будівля міського магістрату – це ратуша в Кам’янці-Подільському. Споруда є найвизначнішою зі збережених пам’яток древнього міста. Сьогодні це музей з цінними експонатами, що розповідають стародавню історію міста
Історія ратуші Кам’яний будинок було зведено ще у 30-ті роки 14 століття. У 1754 році був повністю перебудований. До ратуші була добудована прямокутна вежа, яка спершу стояла на відстані 3 м, де у 1756 році установили два дзвони, а 1884 року – механічний годинник, який працює і до нині. Під ратушею знаходяться підземельні ходи, які пов’язують Домініканський та Францисканський костели. У 40-і роки 16 століття аж до 1870 року тут розташовувалося міське самоуправління Кам’янця-Подільського – магістрат. З 1870 по 1917 роки у ратуші розмістилося поліційне управління, а підвали використовували в якості місця для попереднього ув’язнення затриманих. Екскурсія ратушею Сьогодні у старих стінах вирує життя. Гості та жителі міста мають чудову нагоду цікаво та з користю провести час. Путівник пропонує: від пекла підземель крізь земний світ плотських втіх до раю високого мистецтва. Отож екскурсія в ратуші починається з підземелля, де розміщено експозиція музею «Суд у середньовічному Кам’янці». До уваги відвідувачів представлена «весела» експозиція: копії російської диби, шибениці, палі та подібних катувань зі всього світу. Вважається, що це місце – чи не єдиний музей тортур в Україні. Перший поверх – царство Бахуса. Незвичайне кафе з передбачуваною назвою «Ратушка». Другий поверх – рай високого мистецтва. В експозиційних залах розміщені твори місцевих майстрів та художників з різних регіонів України. У широкому форматі тут представлені роботи чернівчанина Івана Салевича: оголені жіночі торси з глини та бронзи, шамоту й поливи, крилаті музи, виразний еротизм простих геометричних форм. Вежа з годинником. Але це місце не для відвідувачів, нею можна помилуватися лише з площі Польський Ринок.

Як доїхати

Ратуша розташована у центрі Старого міста, на площі Польський Ринок, 1. Доїхати сюди можна будь-яким громадським транспортом, що прямує до центру. Поруч розмістилися Подільський ринок та Вірменська криниця.

Джерело: 1. 18 місць які варто відвідати в Кам’янці. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://ua.igotoworld.com/ua/article/890_mesta-kotorye-stoit-posetit-v-kamence-podolskom.htm 2. Кам`янець-Подільський // Українська радянська енциклопедія : [в 12-ти т.] / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. — Т. 4 : Електрод — Кантаридин. — К. : Голов. ред. УРЕ, 1979. — С. 541. 3. Кам`янець-Подільський. Путівник. — Львів, 1970. 4. Петров М. Б., Рибак І. В.. Кам`янець-Подільський // Енциклопедія історії України : у 10 т. / редкол.: В. А. Смолій (голова) та ін. ; Інститут історії України НАН України.