^ Наверх

Будинок єпископа (Історичний музей)

Адреса: вул. Іоанна Предтечі 2, Кам`янець-Подільський
Будинок єпископа (Історичний музей)

Тринітарський костел, розташований в красивому місті Кам`янець-Подільському, був заснований в 18 столітті. Це масштабне спорудження з чудовою архітектурою збереглося в ідеальному стані, незважаючи на те, що в радянську епоху його використовували як приміщення для міського архіву. Як і більшість унікальних будівель Кам`янця-Подільського: знаменита фортеця, міська ратуша, кафедральний костел Петра і Павла , - Тринітарська церква ставиться до історичних пам`ятників, які бережуть і строго охороняють.
Свою назву костел отримав на честь знаменитого католицького ордена - Тринітаріїв. Монахи, які належали до ордена, сповідували девіз «Слава тобі, Трійця, а полоненим - свобода». Орден був заснований в 12 столітті для об`єднання ченців, які звільняють полонених християн з мусульманських каторг. Тринітарський костел наприкінці 20 століття став греко-католицьким і був названий на честь Святого Йосафата. Сьогодні е то діючий храм, відкритий для прихожан у дні служб та святкових літургій. Розкішна архітектура будівлі відноситься до періоду процвітання бароко. Тут десятки деталей з химерними формами ідеально поєднуються з великими скульптурами і декоративними вазонами. Відмінною рисою храму є кам`яна стіна висотою близько 1,5 метрів зі статуєю Діви Марії. Ця стіна служить обрамленням для сходів, які ведуть до головного входу в костел.


 

Джерело: 18 місць які варто відвідати в Кам’янці. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://ua.igotoworld.com/ua/article/890_mesta-kotorye-stoit-posetit-v-kamence-podolskom.htm