^ Наверх

Національний природний парк - Верхнє Побужжя

Адреса:
Національний природний парк  - Верхнє Побужжя

Ве́рхнє Побу́жжя — національний природний парк в Україні. Розташований у межах ДеражнянськогоКрасилівськогоЛетичівськогоСтарокостянтинівського та Хмельницького районів Хмельницької області.

"Верхнє Побужжя" – це величезний національний парк, розташований на території Подільської височини. Його створили, щоб зберегти місцеву флору та фауну. Тут ростуть рослини, занесені до Червоної книги, і мешкають представники рідкісних видів тварин, занесених до Європейського Червоного списку. Національний парк "Верхнє Побужжя" створено 2013 року. Він займає територію 108 000 гектарів у верхній частині Південного Бугу в Хмельницькій області. Його створили через потребу державного убезпечення рідкісних представників рослинного і тваринного світу, що мешкають у парку. Тут є безліч рідкісних видів рослин, 19 з яких занесено до Червоної книги України, 37 видів є малопоширеними в регіоні, 17 видів занесено до Європейського червоного списку. Територія парку дивує приголомшливими пейзажами. Згодом тут планують розвивати туристичний напрям, оскільки місцевість багата на історично значущі знахідки. Парк перспективний для розвитку історичного туризму та етнотуризну Поділля.

Джерело: Джрела Верхнє Побужжя (національний природний парк).- [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Верхнє_Побужжя_(національний_природний_парк) На Хмельниччині встановлюють межі нового національного природного парку. - [Електронний ресурс]: – Режим доступу: https://zik.ua/news/2014/02/11/na_hmelnychchyni_vstanovlyuyut_mezhi_novogo_natsionalnogo_pryrodnogo_parku_459776