^ Наверх

Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»

Адреса: Ярослава Мудрого, 2. Веб сайт:http://www.hist.km.ua
Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна»

Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» — неприбутковий вищий навчальний заклад недержавної форми власності, створений у 1998 році.

Історія

30 червня 1998 р. було прийняте рішення про створення Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» на перших Зборах засновників, серед яких — Київська міська державна адміністрація, Українська спілка інвалідів, Міжнародний благодійний фонд розвитку людини, Українське товариство глухих, Міжнародний благодійний фонд інвалідів Чорнобиля, інші юридичні та фізичні особи. Вже 12 липня наступного року розпочала роботу приймальна комісія, і на перший курс було зараховано 1616 студентів. У цьому ж році відкрито перші філії університету в 20 містах України.

2000-го р. створено ще дві філії Університету «Україна» і здійснено набір на 28 спеціальностей. Загальний контингент студентів університету становить близько 6 000 осіб.

У 2001-му р. територіально відокремлені підрозділи Університету «Україна» розташовані у 24 містах нашої країни (охоплено всі регіони). В університеті навчається майже 12 000 студентів.

У 2002-му р. представництва університету реорганізовують у філії. У Луцьку на базі філії створено Луцький інститут розвитку людини. У Києві на базі університету створено Інститут гармонії поколінь для адаптації літніх людей до реалій сьогодення. Навчання в університеті проводиться вже на 30 ліцензованих спеціальностях. Ще кілька готуються до ліцензування. Повноправно працюють 22 філії і 2 навчально-консультаційні центри. Усього навчається понад 17 тисяч студентів, із них — 1,5 тисячі інвалідів.

Протягом 2003—2004 рр. відкривають нові філії та навчально-консультаційні центри (НКЦ). Територіально відокремлені підрозділи університету продовжують розвиватися і найпотужніші з них стають інститутами. Набір здійснюється на 47 спеціальностях різних освітньо-кваліфікаційних рівнів. В університеті навчається майже 25 тисяч студентів.

Важливим етапом розвитку університету стало проведення педагогічного експерименту, а саме — надання освітніх послуг за дистанційною формою навчання. Інновацію було затверджено спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України. Таким чином, Університет «Україна» як вищий навчальний заклад, що надає освіту особам із обмеженими фізичними можливостями, почав впроваджувати в життя технології навчання європейського стандарту.

24 лютого 2004 року створено перший локальний центр дистанційного навчання у місті Полонне Хмельницької області. Згодом створено 16 регіональних центрів дистанційного навчання (РЦДН) та понад 300 локальних (ЛЦДН).

Станом на 1 липня 2004 р. на 50 спеціальностях різних освітньо-кваліфікаційних рівнів здобувають освіту вже майже 33 000 студентів, із них — 1514 осіб навчаються за дистанційною формою.

19 квітня 2005 р. Університет «Україна» отримав ІІІ-IV рівень акредитації.

2007 р. університет отримав загальний IV рівень акредитації.

Здобутки і репутація

За свою нетривалу історію Університет «Україна» здобув як всеукраїнське, так і світове визнання. За результатами незалежного соціологічного дослідження рейтингу вищих закладів освіти України «Софія Київська», проведеному у 2005 р., університет посів 3-тє місце в першій десятці вітчизняних ВНЗ, заснованих на недержавній формі власності, серед 110 ВНЗ. 2006 р. після підписання угоди з японською неурядовою організацією «Зірки миру» Університет «Україна» отримав звання «Університет миру» і став першим у світі вищим навчальним закладом, удостоєним такої високої місії.

Керівництво

Таланчук Петро Михайлович  — Президент Університету «Україна», Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України, ініціатор створення і президент Академії інженерних наук України, член чотирьох міжнародних академій, почесний ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», колишній міністр освіти незалежної України.

В університеті діє 20 територіально відокремлених підрозділів, серед яких 13 інститутів, 3 філії та 4 коледжі.

До ТВСП Університету «Україна» належать  Хмельницький інститут соціальних технологій. Адреса: вулиця Ярослава Мудрого, 2, Хмельницький, Хмельницька, Телефон: 0382 704 516

 

Джерело: Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» — неприбутковий вищий навчальний заклад недержавної форми власності, створений у 1998 році. Історія 30 червня 1998 р. було прийняте рішення про створення Відкритого міжнародного університету ро