^ Наверх

Пам`ятник Героям та жертвам Чорнобиля

Адреса: вулиця Прибузька, 2
Пам`ятник Героям та жертвам Чорнобиля

Є в нашому місті пам'ятники, які вшановують і увіковічнюють мужність і героїзм тих, хто брав участь у ліквідації однієї з найбільших трагедій, що спіткала Україну – аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
 Однією із перших на ліквідацію Чорнобильської трагедії відправила своїх фахівців і Хмельниччина. Понад двадцять тисяч жителів нашої області – військових, будівельників, медиків, інженерів, рятувальників побували у самісінькому пеклі, борючись із невидимим, але руйнівним противником.
У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь 132 працівники пожежної охорони області. Саме їм – мужнім героям-пожежникам у 2004 році в місті Хмельницькому споруджено пам'ятник. Авторами пам'ятника є народні художники-скульптори Богдан і Микола Мазури. 
Скульптуру пожежника-рятівника, виконану із бронзи, встановлено на постаменті, на вулиці Героїв Чорнобиля. Сюди часто приходять хмельничани вшанувати своїх героїв, вклонитися полеглим, покласти квіти та запалити свічі  пам'яті. У 2011 році на розі вулиць  Кам'янецької  і  Прибузької урочисто відкрито ще один пам'ятник “Героям та жертвам Чорнобиля”. Його автори – скульптор Автанділ Гігаурі та архітектор Сергій Козак. Пам'ятник складається із восьмиметрової бетонної стели та фігури ангела із мармуру та граніту. Стела, що позаду Ангела, мов саркофаг для нього. Апостол, розкинувши руки, разом із стелою утворюють хрест. Композиція символізує розіп'яту Україну, яка надзвичайно дорогу ціну заплатила за Чорнобильську трагедію. Образ Ангела символічний – поєднує в собі жертовність, безстрашність, повагу до всіх, хто пожертвував своїм життям і здоров'ям в ті скорботні дні історії України. В дні роковин Чорнобильської трагедії, дні пам'яті і скорботи, і не лише, до пам'ятника приходять представники громадськості, учасники ліквідації Чорнобильської аварії, члени їх родин, молодь. До пам'ятника лягає море квітів, тут говорять – діляться спогадами вдови, осиротілі діти. Цей пам'ятний знак назавжди став символом поваги, шани до тих, хто рятував Україну від подальшого розповсюдження радіації. Тож пам'ятаймо їх, пишаймося ними.

Джерело: 1. Садомська Л. Сльозами рясними спливли в Україні вже стільки опалених літ / Л.Садомська // Подільські вісті. – 2011. – 28 квітня. 2. Тараненко В. Відкрито пам`ятник “Героям та жертвам Чорнобиля”/ В.Тараненко // Подільський кур`єр. – 2011. – 28 квітня.