^ Наверх

Музей історії міста Хмельницького

Адреса: вулиця Проскурівська, 30. Сайт: http://mimh.org.ua/
Музей історії міста Хмельницького

Музей історії міста Хмельницького

Музей історії міста Хмельницького заснований 28.03.1996 р. згідно з рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради з ініціативи Хмельницького міського голови Михайла Чекмана. Музей розміщений в пристосованому приміщенні на вул. Проскурівській, 30.

Робота музею спрямована на вивчення, збереження та використання матеріальної і духовної культури міста Хмельницького. Зали музею розповідають про часи утворення міста, його життя і побут у польсько-литовську добу, за часів Російської імперії, Радянської України; знайомлять з його містами-побратимами. Найсвітліша і простора зала музею віддана мистецтву. Музей володіє зібранням пам’яток місцевої історії і культури: знаряддя праці, предмети місцевого побуту ХІХ – ХХ ст. Експонати, представлені в музеї, різні за характером та тематикою, але їх поєднує зв’язок з історією міста Хмельницького.

Музей історії міста Хмельницького активно займається популяризацією сторінок історії рідного міста. Якнайкраще сфокусувати погляд відвідувачів на історії міста та наблизитись до неї допомагають нещодавно зібрана колекція місцевої фалеристики (нагрудних знаків, нагород, відзнак, значків, випущених у Хмельницькому) та експозиція ретрофотографії «Історія з сімейних альбомів», яка постійно поповнюється за безпосередньої участі відвідувачів.

25 березня 1994 року відбулося відкриття філії музею історії міста - музею Проскурівського підпілля. Подія ця була присвячена 50-річчю визволення міста.

Джерело: Список джерел: 1. Музей історії міста Хмельницького - [Електронний ресурс]: - Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/ .