^ Наверх

Хмельницький обласний український музично-драматичний театр імені Михайла Старицького

Адреса: вулиця Соборна, 60. Веб сайт:theatrestaritsky.com.ua
Хмельницький обласний український музично-драматичний театр імені Михайла Старицького

Театр Старицького

Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр ім. Михайла Старицького — обласний музично-драматичний театр у місті Хмельницькому.

Драматичний театр почав свою історію з 1931 року, будучи пересувним театром з робітниками та селянами, який розташовувався в Новочеркаську. Тоді колектив називався театр ім. Г. І. Петровського на честь відомого радянського політичного діяча. Після двох років переїздів у 1933 році театр був переміщений до міста Вінниця, де отримав назву Вінницький пересувний робітничо-колгоспний театр.

У 1935 році драматичний театр переїхав до Хмельницького і тут офіційно заснувався.

У 2009 році рішенням 20-ї сесії Хмельницької обласної ради музично-драматичний театр перейменували на честь українського письменника, драматурга Михайла Старицького , творчість якого тісно пов'язана з Поділлям.

Довгі роки театр діяв під шефством Київського театру імені Івана Франка, який допомагав йому режисерами і акторами. Серед них Гнат Юра, Констянтинт Кошевський,Амвросій Бучма, Юрій Шуманський.
 

Спочатку в основі репертуару музично-драматичного театру була класика українських творів, а з початком війни з’явилися вистави за мотивами п’єс радянських авторів. У 50-х роках на сцені театру показували твори зарубіжних драматургів, таких як В. Шекспір, Б. Брех, Ф. Г. Лорка.

Джерело: Хмельницький обласний український музично-драматичний театр ім. Михайла Старицького - [Електронний ресурс]: - Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/